Effectiever werken bij Corporate Onlangs is besloten de corporate organisatie en de werkwijze tussen corporate en de verschillende werkmaatschappij en aan te passen. Doel hiervan is het verbeteren van de effectiviteit en vergroting van de slagvaardigheid van de onderneming. De leden van de Raad van Bestuur treden als contactpersoon op voor de volgende werkmaatschappijen en clusters: K. Vuursteen: Heineken Nederlands Beheer, Heineken Nederland, Vrumona, Brand Bier brouwerij, Athenian Brewery, Midden- en Oost-Europa, Finance Systems, Human Resources, Business Develop ment, Legal Business Affairs, Public Relations/Secretariaat, Proseco H.F.M. Coebergh: Birra Dreher, Multi Bintang Indonesia; Production Policy Control, Heineken Technical Services f.H. Drost: Sogebra, Azië/Pacific, Afrika/Midden- Oosten, Caraïbisch gebied, Zuid- en Midden-Amerika A. Ruys: El Aguila, Murphy Brewery Ireland, Export, Van Munching, Heineken Japan, Marketing, Public Affairs Vorig jaar januari heeft de Raad van Bestuur de werkgroep 'Company effectiveness' in het leven geroepen. Deze had tot taak adviezen te geven over hoe de effectiviteit van de onder neming zou kunnen worden verbeterd. Op basis van de uit komst van de studie door de werkgroep is gekozen voor een zogenoemd 'delegatiemodel'. Invoering van het delegatie model betekent dat de Raad van Bestuur zich meer kan richten op zijn grootste verantwoor delijkheid, namelijk de stra tegische ontwikkeling en de winstoptimalisatie van Heine ken N.V. Dit betekent dat het aantal rapportagelijnen dat naar de Raad van Bestuur loopt, wordt verminderd. Dit ge beurt ondermeer door zo veel mogelijk operationele taken en verantwoordelijkheden te delegeren naar de lijnverant woordelijke directeuren onder het niveau van de Raad van Bestuur. Meer veranderingen Samenhangend hiermee is ook de onderlinge taakverdeling bin nen de Raad van Bestuur gewij zigd. Besloten is dat de taakver deling binnen de Raad van Bestuur niet langer uitsluitend functioneel zal zijn. Naast spe ciale functionele aandachtsge bieden, treedt elk lid van de Raad van Bestuur op als con tactpersoon voor bepaalde werkmaatschappijen en/of clus ters. Er zullen namelijk clusters (groepen) van werkmaatschap pijen worden gevormd. De instelling van de clusters is gericht op verbetering van de besturing, het optimaal gebrui ken van regionale overeenkom sten, handelspolitieke overwe gingen en vermindering van het aantal rapportagelijnen. Clusters De volgende clusters zullen worden gevormd: Azië/Pacific, Afrika/Midden-Oosten, het Ca raïbisch gebied, Zuid- en Mid den- Amerika, Midden- en Oost- Europa. Volgens het nieuwe organisatiemodel is het ma nagement van de werkmaat schappijen en de clusters ver antwoordelijk voor de bedrijfs activiteiten in het desbetreffende land of de desbetreffende regio. Niet alle werkmaatschappijen worden in clusters onderge bracht. Met name de Europese werkmaatschappijen rappor teren rechtstreeks aan een lid van de Raad van Bestuur. De rapportagelijnen van de diverse Nederlandse werkmaatschap-

Vers van 't Vat | 1994 | | pagina 6