Data Heineken Crossover Award Eerste prijzen brandweer en EHBO Expatriates Brouwproces ligt veriaten Rwanda stil door staking Zoeterwoude De komende weken staan ondermeer in het teken van de Heineken Crossover Award 1994. U kunt dit naam- dragende evenement op meerdere avonden bezoeken. Hieronder volgen de data: Voorrondes: Donderdag 28/4 Nijmegen, Danscafé België Donderdag 5/5 Amsterdam, Parker's Vrijdag 13/5 Rotterdam, Doelencafé Zaterdag 14/5 Tilburg, Paradox Zondag 15/5 Utrecht, Sjuhuis Halve finales: Zaterdag 21/5 Den Bosch, Jazz in Duketown (onder voorbehoud) Vrijdag 27/5 Apeldoorn, Jazztival Finale (Crossover Night): Zondag 12/6 Amsterdam, Melkweg Op zoek naar talent in het gebied tussen Pop en lazz Hoofdprijs is een eigen CD-opname Den Bosch Onze Bossche col lega's kunnen dagelijks met een extra veilig gevoel naar hun werk. Zowel de vrijwillige brandweer als het EHBO-team van onze brouwerij in Den Bosch hebben namelijk voor hun prestaties onlangs eerste prijzen gewonnen in regionale wedstrijden. De EHBO Den Bosch kent twee wedstrijdploegen: Heineken 1 en 2. Beide hebben tijdens recen te wedstrijden een eerste plaats behaald. Heineken 2 al in sep tember vorig jaar, team Heine ken 1 volgde 24 maart jongstle den. Daarom gaan beide Heineken EHBO-teams nu door naar de regionale finalewestrij- den, die eind april worden gehouden in Den Bosch. De uit slag kunt u verwachten in de volgende Vers van 't Vat. Het wedstrijdteam van de brand weer van Heineken Den Bosch won 9 april een provinciale wedstrijd in 's-Gravenmoer in de klasse 'Tankauto-spuit/Hoge Druk' (TAS/HD). Het zeskoppige team moest een in scène gezette brand in een houtzagerij bedwin gen en deed dat dus als beste. "Het resultaat van heel hard oefenen", aldus brandweercom mandant Chris van der Heijden. Vanwege deze overwinning gaat het team nu door naar de Gewes telijke Kampioenschappen op 18 juni. Van der Heijden: "We gaan er opnieuw hard tegenaan om in september aan de Neder landse Kampioenschappen te kunnen deelnemen." Kigali/Amsterdam De naar de brouwerij Bralirwa in Kigali en Gisenyi uitgezonden Heine- ken-expatriates en hun gezin nen hebben Rwanda moeten verlaten. Dit is gebeurd vanwe ge de zeer onrustige situatie in dat land. Onder de expatriates zijn Nederlanders en Belgen. De meesten van hen zijn op 12 april teruggekeerd in hun vaderland. Twee expatriates, de heren Jolie en Dik, waren bij het ter perse gaan van dit blad in Zaïre, net over de grens met Rwanda. Op die manier kunnen zij snel terugkeren naar de brouwerij, wanneer de rust in Rwanda weer terugkeert. Alhoewel Heineken blij is dat de expa triates veilig het land hebben kunnen verlaten, is er bezorgd heid over het lot van het lokale personeel. Den Bosch/Zoeterwoude Bij de Heineken brouwerijen in Den Bosch en Zoeterwoude zijn leden van de Industriebond FNV sinds dondermiddag 21 april in staking. Reden is het vastlopen van de onderhandelingen voor een nieuwe CAO bij Heineken. Als gevolg van de staking wordt geen bier gebrouwen en moeten de voorraden in de magazijnen blijven. De FNV wil een éénjarige CAO af sluiten voor 1994 met een vas te (structurele) salarisverhoging van 2'h per 1 januari 1994. Heineken Nederlands Beheer heeft een tweejarige CAO (voor 1994 en 1995) voorgesteld. Het laatste bod van Heineken voor ziet in een vaste salarisverho gingvan 'h per 1 januari 1994, een eenmalige uitkering van 1% op 1 juli 1994, en een vaste salarisverhoging van 1 'h per 1 januari 1995. Dit naast de op 13 april jongstleden met de COR afgesproken premiespaar regeling (ƒ250,00 extra -netto- premie per jaar) en de spaarloon regeling (ƒ1541,00 per jaar). De Industriebond FNV, de groot ste CAO-onderhandelingspart- ner, heeft het eindbod van Hei neken afgewezen. Na raad pleging van de leden heeft de bond 21 april een staking uitge roepen. De Industriebond CNV en de Unie BLHP vinden het eindbod wel acceptabel, en sta ken daarom niet mee. Maandag 25 april, toen dit nummer van Vers van 't Vat werd gedrukt, duurde de staking nog voort. Bij de achterpagina: De volledig van glas gemaakte literfles is sinds kort definitief historie voor Vrumona. Tijdens het recente OR-contactbiertje in Bunnik werd een tijdperk afgesloten (zie ook het verslag over de OR-verkiezingen in deze Vers van 't Vat). Op de achter pagina een foto van het afvullen van de glazen Pepsi-literfles in 1968. Deze verpakking was toen net geïntroduceerd op de Nederlandse frisdrankenmarkt.

Vers van 't Vat | 1994 | | pagina 31