Verkoop brouwerij Zaragoza definitief Brand start bouw nieuwe bottelarij Zoeterwoude J. Koklcedee (Brouwen) R.W. Wassing (Brouwen) R. van Rooijen (MIT) A.C.M. Bouwmeester (MIT) M.T. Brinksma (Verpakken) C.H. Zevenhoven (OPI) P.W. Geurts (Verpakken) J.M. Kuyt (Verpakken) C. Vijfvinkel (Verpakken) Horeca-gebieden H.M. van Driest (Hempoint) F.G. Tervoort (CHTD Z'Wou) D.Groot (HTD Hoofddorp) Beloning Aanmoediging 125,00 250,00 250,00 250,00 250,00 500,00 500,00 60,00 70,00 35,00 35,00 100,00 27 Amsterdam/Zaragoza Hei- neken's Spaanse dochteronder neming El Aguila S.A. heeft onlangs de verkoop van de brou werij in Zaragoza aan Coors Bre wing Company afgerond. In november 1993 werd hierover al een principe-overeenkomst bereikt. De Amerikaanse brou wer Coors neemt tevens alle personeel van de brouwerij over. Een en ander is eind maart bekendgemaakt door de Raad van Bestuur. El Aguila besloot in 1991 de pro- duktie te concentreren in de brouwerijen in Madrid en Valencia. Voor de twee kleine re brouwerijen in Cordoba en Zaragoza werd de mogelijkheid tot verkoop onderzocht. De brouwerij in Cordoba is in december 1992 verkocht aan de Colombiaanse brouwerijgroep Bavaria S.A.. Wijlre De Raad van State in Den Haag heeft de toekenning van een door Brand aangevraag de milieuvergunning goedge keurd. De Brand Bierbrouwerij in Wijlre heeft deze nodig om de nieuwe bottelarij en het vol goed-magazijn te kunnen bouwen. Op basis van de milieuvergun ning verleende de gemeente Gulpen inmiddels de bouwver gunning. Ook kreeg Brand het langverwachte telefoontje dat de schorsing van de voorbereidende werkzaamheden is opgeheven. Er wordt nu gewerkt aan de voorbereiding van het project. Om bij de realisering van de nieuwbouw zo efficiënt moge lijk te kunnen werken, wordt op het aangrenzende parkeerter rein een tijdelijke verpakkings- en expeditieruimte ingericht. Hiervoor was een noodbmg over de Geul noodzakelijk. Zodra de ombouw van de flessen- Luchtfoto van de Brand- brouwerij (archieffoto) lijn naar deze noodvoorziening gereed is, wordt de huidige opslagloods gesloopt. Pas dan kan met de nieuwbouw worden begonnen.

Vers van 't Vat | 1994 | | pagina 27