Belang in Hongaarse brouwerij nu 100% Aandeelhouders Zywiec akkoord Amsterdam/Komarom De Raad van Bestuur van Heineken heeft kortgeleden bekendge maakt dat het belang in de Hon gaarse brouwerij Komaromi Sörgyar Rt is vergroot tot 100%. Heineken had sinds 1991 een aandeel van 55,3%. De reste rende 44,7% zijn overgenomen van de staatsolie-maatschappij MOL Rt., die zich vanaf nu vol ledig concentreert op haar acti viteiten in de olie-industrie. Hoewel de Hongaarse bier markt daalde als gevolg van de economische recessie, heeft brouwerij Komaromi Sörgyar zich in de afgelopen jaren uit stekend ontwikkeld. De afzet van de Hongaarse brouwerij is aanzienlijk gestegen dankzij een toenemende vraag naar kwali teitsbieren. Vooral het Amstel merk, dat sinds 1992 lokaal wordt gebrouwen, is zeer suc cesvol. Andere biermerken van Komaromi Sörgyar zijn Talléros en Kapsreiter. Sinds 1991 is de capaciteit van de brouwerij uit gebreid van 400.000 naar 500.000 hectoliter. Er werken 320 mensen. Overigens is ook Heineken bier verkrijgbaar in Hongarije. Het wordt geïmpor teerd vanuit Nederland. De Komaromi-brouwerij met expatriate Adrie Rutges op de voorgrond Amsterdam/Zywiec De aan deelhouders van de Poolse brou werij Zywiec hebben zich akkoord verklaard met een deel name van 24,9% door Heine ken. Dat gebeurde 28 maart tijdens een aandeelhouders vergadering. De Zywiec brouwerij in Zywiec, Polen De deelname in Zywiec past in de strategie van Heineken om de aanwezigheid in Centraal Euro pa verder uit te breiden. Heine ken is op de Poolse biermarkt reeds vertegenwoordigd met Heineken, Buckler en Amstel. Zywiec heeft drie brouwerijen met een totale capaciteit van 11 miljoen hectoliter. Er werken 950 mensen. Het belangrijkste merk van deze marktleider in het Poolse premium segment is Zywiec Full Light.

Vers van 't Vat | 1994 | | pagina 26