Archeon geopend met oerknal Met een luide oerknal werd donderdagavond 31 maart het themapark Archeon in Alphen aan den Rijn geopend. Archeon laat het Nederlandse verleden herleven. Heineken en Vmmona behoren tot de hoofdsponsors van dit park, dat jaarlijks vele duizenden bezoekers uit binnen- en buitenland wegwijs zal maken in de vaderlandse geschiedenis. prehistorie, de inwoners van de Romeinse stad Trajectum ad Rhenum en de mensen van het Middeleeuwse stadje Graven- dam. Later moeten hier ook dor pen en grafheuvels uit de Brons- en Ijzertijd bijkomen. Ook is een haven, wachttoren en vluchtburcht gepland. Voor de rest ziet het park er nog wat kaal en verlaten uit. Maar dat komt voornamelijk door de grote oppervlakte (Archeon beslaat zo'n zestig hectare) en de nog niet volgroeide beplanting. Entreegebouw Wie het park bezoekt, zal in eer ste instantie getroffen worden door het grote entreegebouw van Archeon. Meteen na bin nenkomst ziet u namelijk het enige moderne pand van het park: de Nederlandse inzending van de Wereldtentoonstelling Expo 1992 in Sevilla. Binnen in dit kolossale gebouw bevindt zich de grote en zeer fraai uit gevoerde Heineken-bar. Het pand is 21 meter hoog en kent vier verdiepingen. Deze zijn via roltrappen te bereiken. Samen vormen ze de 'tijdmachine' waarin de bezoeker kennis kan maken met enkele prehistori sche dieren en planten. Om de beleving zo echt mogelijk te maken, is gebmik gemaakt van audio-visuele middelen. Door middel van geluid, beeld en geur Slapende bewoners van een boerderij uit de oude Nederlanden A De Heineken-bar in het Archeon-paviljoen 's Middags was de pers al uitge nodigd voor een uitgebreide rondleiding door het park. Hier aan namen zo'n zestig mensen deel. Onder hen medewerkers van radio, televisie en de schrij vende pers. Zij konden alvast kennismaken met het leven van de jagers en verzamelaars uit de De officiële opening werd bij gewoond door onder anderen mr. S. Patijn, Commissaris van de Koningin in Zuid-Holland en mr. P. Nouwen, directeur van de ANWB. De 'oerknal' werd uitgezonden via Radio 3. Voor afgaand hieraan hadden enkele honderden genodigden een diner en rondleiding genoten. Ook konden zij een film over het park zien, die gemaakt was door onze collega's van de Audiovisuele Dienst.

Vers van 't Vat | 1994 | | pagina 20