Een nieuw vaatje aangeslagen In deze rubriek belichten wij nieuwe of vernieuwde horecabedrijven waar een of meer van onze biermerken worden geserveerd. Deze maand aandacht voor Café Brasserie De Heeren van Aemstel aan de Kempweg 2B in Venray. Tijdens de opening stond A een grote Amstel-fles voor het pand bedrijf wilden beginnen en zo zijn we uiteindelijk met elkaar in zee gegaan. Amstel is in dit gebied in tegenstelling tot Heineken nog ondervertegen woordigd. Dat wilden we op deze manier verbeteren." Tapsysteem In samenwerking met Jeroen Heitzman van het Heineken Bouwadviesbureau werd ver volgens de aanzet gegeven voor het fraaie De Heeren van Aem- stel. Genoemd naar de bekende horecagelegenheid De Heeren van Aemstel in Amsterdam. "Wij hebben hetzelfde tapsys teem als het bedrijf in Amster dam. Ook bij ons zijn de tapkranen in de achterwand van de bar bevestigd. Hierdoor wek je de indruk dat de tapkranen zo uit de brouwketels komen. Verder zijn we een totaal ander bedrijf', aldus eigenaar Wilbert, die erbij vertelt dat het Bouw adviesbureau het bouwplan heeft uitgewerkt. "Bij de indeling van deze Café Brasserie hebben we aan alle bezoekers gedacht", vertelt Frans-Joseph van Rooij verder, terwijl hij wijst op de gezellige zitjes aan het raam. "Die zijn echt bedoeld voor 'kijkers'. Dus voor bezoekers die het gezellig vinden onder het genot van een kop koffie of een biertje 'mensen te kijken'. In de zomer kan de schuifpui aan de voor kant van het pand in zijn geheel open en kunnen de bezoekers op het terras (100 m2) zitten. Dat terras is overigens verwarmd. Dus ook een kille zomeravond wordt bij ons een warm en gezellig samenzijn. En hier, vóór de bar hebben wij zit plaatsen voor de romantici", vervolgt hij met een glimlach. "En geloof me daar hebben we sinds de opening al heel wat bezoekers van binnen gehad." "Ook bij de bar zijn nog diverse zitplaatsen gecreëerd", vertelt Wilbert verder. "Kortom voor elk wat wils. We hebben boven dien het voordeel dat we hier onder een bioscoop zijn geves tigd, waardoor we 's avonds veel bioscoopgangers binnen krijgen. Uiteraard biedt ook het pas opgeknapte plein tal van mogelijkheden voor ons hore cabedrijf. Daar mogen sinds de opknapbeurt geen auto's meer parkeren. In de zomer kunnen onze bezoekers ook op het plein zitten en zullen we enkele van de evenementen sponsoren die hier gaan plaatsvinden. Verder zijn we van plan op zondag live muziek te draaien. Je moet dan denken aan bijvoorbeeld jazzmuziek." Kleine lunchgerechten De bezoekers van De Heeren van Aemstel kunnen in de Café Brasserie terecht voor een klein lunchgerecht, een croissant of ijsje en 's avonds voor een iets uitgebreidere maaltijd. Naast koffie, thee of fris schenkt De Heeren van Aemstel uiteraard alle bieren van Amstel, Duvel, Kriek en diverse wijnen. De Café Brasserie is (behalve op dinsdag) door de week geopend van 11.00 uur 's morgens tot 01.00 uur 's nachts. Op zaterdag en zondag kunnen bezoekers hier terecht van 11.00 uur tot 02.00 uur. Buiten het zomer seizoen is De Heeren van Aem stel op dinsdag gesloten. De twee eigenaren van A de Heeren van Aemstel, Frans- Joseph van Rooij (rechts) en Wilbert van Waaijenburg, toosten op hun nieuwe zaak Nog geen maand na de ontdek king van het oude kasteel van De Heeren van Aemstel in Amsterdam, is een gelijkna mige Café Brasserie in het Limburgse Venray geopend. Een feit waar uiteraard tijdens de opening de nodige aandacht aan werd geschonken. Het nieuwe horecabedrijf is gelegen aan een pas geheel opgeknapt plein in het centrum van de stad. "Vroeger was dit een schoenen zaak", vertellen de nog jonge eigenaren Frans-Joseph van Rooij en Wilbert van Waaijen burg. Een van hen toont een foto uit die tijd: een grauw, niets zeggend pand. In plaats daarvan is nu de moderne, in opvallend Amstel rood gestoken Café Bras serie verschenen. Volgens beide heren een aanwinst voor het plein en voor heel Venray. "Dit bedrijf is er op gericht mensen te trekken die zich tot nu toe elders niet thuisvoelden", vertelt Wilbert. "Er waren in Venray al genoeg eetcafés en donkere kroegen. Maar een plek waar zowel de oudere mensen als de jongeren zich thuis voelen, dat is voor deze stad uniek." Wilbert en Frans-Joseph kennen elkaar van de hotelschool en besloten uiteindelijk samen een eigen horecabedrijf te beginnen. Dat sloot aan op een wens van het Heineken-horecagebied Limburg. Vertegenwoordiger Ko Hendriks van de vestiging Horst: "Wij zochten ondernemers die in dit pand een Amstel-horeca-

Vers van 't Vat | 1994 | | pagina 13