Heropening van Moutzolder Amsterdam De Moutzolder in het Ontvangst centrum in Amsterdam heeft een verandering ondergaan. Reden om deze ruimte feestelijk te (her)openen. Dit gebeurde op 11 februari met het aanslaan van het eerste vaatje bier door Cees van Kasteel (Bouwadvies- bureau) en Bard Schiphorst (Ontvangstcentrum). Tapper-kelner Mustafa Kharbachi achter de nieuwe bar A Bard Schiphorst (links) en Cees van Kasteel. Van Kasteel kreeg een exemplaar van 't Lieverdje als blijk van dank van het A 'Stad-personeel aan het Bouwadviesbureau Bard Schiphorst, manager Ont vangstcentrum, straalt van tevredenheid als hij praat over de nieuwe Moutzolder. "Vroe ger was dit een kille ruimte zon der enige sfeer. Het gezicht van de Moutzolder werd bepaald door een grote ronde bar in het midden, die anderhalve meter onder de vloer verzonken lag. Misschien een creatief idee, maar het werkte niet. De bar stond te ver van de gasten af. Het bier moest naar boven toe wor den overhandigd. Ik vond het een gênante situatie. Ook de paarse stoelen, de witte muren en de groene vloerbedekking droegen niet veel bij aan de gezelligheid." De heer A.H. Heineken deelde deze mening met Bard. Hij vond eveneens dat de inrichting, zoals hij nu was, niet de bedoe ling kon zijn. Zijn voorkeur ging uit naar het bruine kroeg-idee. De ideeën van de heer Heineken zijn meegenomen in het ont werp en in de besluitvorming over de nieuwe Moutzolder. Intiem De Moutzolder heeft een ge daanteverwisseling ondergaan. Het geheel is in oud-Weense stijl opgetrokken. De dominant aan wezige bar met koperen tappen is volgens velen een streling voor het oog. Een bar, die uit nodigt om aan plaats te nemen. De lampen erboven werden vroeger gebruikt in de oude kui perij. Het houten meubilair bestaat uit donkergroen bekle de, lederen stoelen en krukken. In de bankjes aan de zijkanten van de ruimte kunnen bezoe kers zich enigszins terugtrek ken om het geheel te overzien. De koperen lampen, de inge lijste foto's van oude horecage legenheden en het verlaagde pla fond zorgen voor een intieme sfeer. Het rode koper dat de trap leuning omlijst, is nog afkom stig uit de voormalige Heineken brouwerij in Amsterdam. In de ruimte staat ook een vitrine kast. Hierin staat de verzame ling aardewerkpullen van de heer Stumpel uitgestald. Deze verzameling werd in 1985 door Heineken aangekocht. Pas nu komt de collectie van bierpul len uit de 17e en 18e eeuw tot zijn recht. Ontvangsten De Moutzolder nieuwe stijl is uitermate geschikt om gasten te ontvangen. Bard Schiphorst hierover: "We hebben nu het gevoel dat we ons gastheerschap veel beter kunnen uitdragen. We kunnen kleine groepen op een goede brouwerijmanier ont vangen. De gasten moeten we het gevoel geven dat ze in een goede ambiance een premium produkt nuttigen." Alle in Nederland op de markt zijnde produkten worden hier op fust gevoerd. Daarvoor staan negen tapkranen tot de beschik king van de kastelein. Om de relaties over Heineken te infor meren, kan gebruik worden gemaakt van allerlei presenta tiemogelijkheden. Met een druk op de knop wordt een video scherm uit het plafond getoverd. De Moutzolder heeft een capa citeit voor zestig personen. Met name horeca-, thuisverbruik- en directe binnen- en buitenland se relaties van Heineken zullen hier worden ontvangen.

Vers van 't Vat | 1994 | | pagina 5