Step als vervoermiddel Dienstgebouw Primeur: ontfolie-machine op Colonne 5 Zoeterwoude Sinds begin januari kunt u medewerkers van het Dienstgebouw (lager- kelders gistkelders) op de step op de bedrijfsvloer aantreffen. Het gaat hier om een experi ment. De uitverkoren collega's testen de step als vervoer middel voor ondermeer kop pelstukken en monsters. De step is enigszins aan volwasse nen aangepast: de extra grote uitvoering meet 1.80 meter lang en het stuur zit op 1.20 meter hoogte. Achterop is een bak bevestigd om het een en ander te kunnen vervoeren. Naast de step wordt er ook gebruik ge maakt van fietsen. Het voordeel van de step is dat deze wend baarder is, minder snel stuk gaat en makkelijker op te bergen is. Echter de fiets blijkt comforta beler en sneller op de grotere afstanden van 500 tot 750 meter. Én eist minder van de conditie. Of het experiment met de step een succes wordt, moet nog nader worden bezien. In ieder geval is er al wel veel belang stelling voor dit vervoermiddel getoond door andere afdelingen. De step: het nieuwe vervoermiddel van het Dienstgebouw-personeel Zoeterwoude Het verwijde ren van folie van pallets buik- glas met behulp van stanley- mesjes zou wel eens tot de verleden tijd kunnen gaan beho ren. Dit inspannende werk wordt binnenkort met een ont folie-machine gedaan. Het gaat om een proef. Bevalt het werken met de machine goed, dan is de kans groot dat deze blijft. Nu ontfermen twee mensen per dienst zich over het lossnijden van plastic van de pallets. Ook voor het bedienen van het appa raat zullen medewerkers wor den ingezet, maar zij zullen daar minder tijd mee kwijt zijn. De ontfolie-machine die Heineken in gebruik gaat nemen, werkt volgens een geheel nieuwe tech niek. In plaats van het los snijden van het plastic met mesjes verweekt deze machine met warme lucht het plastic aan de hoekpunten. Daarna trekt het apparaat het plastic los van de pallet. In totaal kunnen veertig pallets per uur van folie ontdaan worden. Een hijskraan zet de ontfolie- machine op zijn plaats

Vers van 't Vat | 1994 | | pagina 3