Heineken partner netwerk van start 26 (vervolg van pag. 25) 'de MeesterHij heeft de natuur lijke gave om het de gasten naar de zin te maken. De mensen kunnen in het café terecht voor een gezellig praatje maar hoe ven zich ook anderszins niet te vervelen. Er staat een biljart voor de liefhebber, een piano voor muzikale enthousiastelin gen en er is een assortiment aan spelletjes aanwezig. Populair is inmiddels het spijkers slaan. In een boomstam moeten door twee of meer deelnemers twaalf centimeter lange spijkers gesla gen worden. Degene die het laatst zijn spijker de boom inkrijgt moet een rondje geven. Per week verdwijnt zo'n vijf kilo spijkers de boomstam in. Andere activiteiten waarmee Café de Meester zich inlaat zijn de wielerronde, braderieën, pop concerten, barbecues, nieuw jaarsreceptie met live muziek, enzovoort, enzovoort. Bij het laatste evenement stond Jeroen Straathof centraal. Op de dag dat hij moest rijden in Hamar werd het café op een temperatuur van nul graden Celcius gebracht. De koek en zopie-tent van de ijs- club stond binnen op een met kunstsneeuw bedekte vloer. Met oorwarmers op konden de fans de race op een groot tv- scherm volgen. Zalencomplex Café de Meester staat niet op zich. Jan van der Geest runt al dertig jaar het aangrenzende zalencomplex Don Bosco. In de zalen waar nu gefeest of verga derd wordt, werd tot ongeveer 1954 lesgegeven. Want het zalencomplex was vroeger de basisschool van Zoeterwoude. De naam Don Bosco staat voor de beschermheilige van de jeugd. Van der Geest: "Het is altijd mijn wens geweest om een café te beginnen." Deze wens kon niet zo lang gele den in vervulling gaan. Toen de mogelijkheid werd geboden om het zalencomplex en de voor malige hoofdonderwijzerswo ning te kopen, hoefde ik niet lang te twijfelen. Veel mensen uit Zoeterwoude, maar ook uit de verre omgeving komen het café nu bezoeken. De meesten die hier op school hebben geze ten zijn nieuwsgierig hoe de woning van hun vroegere onder wijzer er uitzag. Voor hen heb ben 'de Meester' en 'Don Bosco' een emotionele meerwaarde." Leidinkje In de Meester zijn verkrijgbaar: De Koninck, Wieckse Witte en Heineken op fust, Affligem, Duvel, 1994 en Amstel Malt op fles en de frisdranken van Vru- mona. Het nieuwe bier Kylian zal op korte termijn geïntrodu ceerd worden. Lachend merkt de eigenaar op: "Het zou mak kelijk zijn als wij een leidinkje naar de brouwerij zouden kun nen leggen." Het café voert nu een kleine kaart. Diners zijn op aart vraag en moeten vantevoren worden besproken. In totaal is er in het café zitruimte voor vijf tig personen. Als de zon schijnt, kunnen bezoekers ook buiten op het terras vertoeven. Het zalencomplex kan 120 tot 400 mensen herbergen, afhankelijk van de activiteit. Openingstijden: Vrijdag tot en met zondag van 16.00 uur tot 2.00 uur. Van 1 april tot 1 oktober, vrijdag - zondag van 11.00 uur tot 2.00 uur. Verder op aanvraag voor ver gaderingen, recepties, fees ten en partijen. Zoeterwoude Zo'n dertig vrouwen van het Heineken Partner Netwerk (HPN) kwa men dinsdag 8 februari bij elkaar voor het officiële start sein van deze organisatie. HPN bestaat uit partners van Heine- ken-expatriates. Zij gaan gezinnen die naar het buitenland worden uitge zonden inlichten over het betreffende land. Tijdens deze eerste vergadering spraken de bestuursleden Inge borg Hooft Graafland, Carol Versteeg en Sabine van Rompu enkele woorden. Contactpersoon Karineke Som broek vertelde over het lande ninformatiesysteem van de afdeling Personeels Zaken Inter nationaal (PDI). Ook konden de leden kennismaken met de nieuwe bestuursvrouwen Ali Cremer en Veronica Grasman. De bijeenkomst werd afge sloten met een gezamenlijke lunch. Wie interesse heeft in het Hei neken Partner Netwerk, kan contact opnemen met Karineke Sombroek van de Personeels dienst Internationaal in Zoe terwoude. Haar telefoonnum mer is 071-456073. Het officiële begin van HPN te Zoeterwoude

Vers van 't Vat | 1994 | | pagina 26