en nieuw vaatje aangeslagen In deze rubriek belichten wij nieuwe of vernieuwde horecabedrijven waar een of meer van onze biermerken worden geserveerd. Deze maand aandacht voor Café de Meester aan de Zuidbuurtseweg 57 in Zoeterwoude-Dorp. ste hoofdonderwijzer. Café de Meester wil een gezellige, brui ne kroeg zijn zonder te donker over te komen. Daarom is er bewust gekozen voor lichte muren en plafond. Opening De opening op 9 september 1993 werd door niemand minder dan Jeroen Straathof verricht. Jeroen heeft de titel Wereldkampioen schaatsen bij de junioren op zijn naam staan. Hij maakt nu deel uit van de nationale kernploeg en is aanwezig in Hamar bij de Olympische Winterspelen. De beroemde inwoner van Zoeter- woude vloog met skeelers en al, uitgedost in de outfit van de kernploeg, door een papieren deur. Eigenaar Jan van der Geest had in scène gezet dat de voor zet dat de voordeursleutel in de sloot voor het café was gevallen. Hoe nu het café te openen? Dit leverde geen probleem op voor de schaatser, die met gezwinde snelheid de deur aan flarden reed. Op dat moment ontwik kelde zich een enorme stoom wolk in de kroeg. Straathof kwam met een bord naar buiten waarop bekend werd hoe het café heette, name lijk 'de Meester'. Een gepensio neerde onderwijzer nodigde ver volgens de gasten uit om in het café klassikaal een schoolles te volgen. De originele opening is ken merkend voor de bezitter van (lees vei der op pag. 26) ct monumentale pand waar- afé de Meester is gehuisvest ct nieuwsgierigheid op. En recht, want het pand uit 8 is het voormalige huis van loofdonderwijzer. Dat er nu café in zit doet geen afbreuk de historische waarde van ebouw voor Zoeterwoude i laar Jan van der Geest voelt ies aan wat de lokale bevol- waardeert. Samen met het ineken Bouwbureau ont- kelde hij plannen waarbij de :hiedenis van het pand cen- 1 staat. Op advies van Henk er schakelde de kastelein ïitectenbureau Bel in. Van Geest: "Ik ben heel erg te ken over de samenwerking de Technische Dienst van neken en het Heineken adviesbureau. Tekeningen café De Meester A en het indienen van aanvragen, het was allemaal perfect ge regeld." De verbouwing heeft ongeveer zes maanden geduurd. Over de inrichting van het café hebben moeder en dochter Van der Geest zich gebogen. Het interi eur bestaat uit een grote houten bar, houten tafels en stoelen en sfeervolle lampen. Aan de muur hangen ouderwetse schoolpla ten, foto's en een topografische kaart van Nederland. De houten vloer en de glas-in-lood ramen stammen uit de tijd van de eer- Het interieur

Vers van 't Vat | 1994 | | pagina 25