A De aftrap In Den Bosch vond 2 februari de aftrap plaats voor de invulling van de volgende fase van het proces 'Mensen Maken Heineken'. Dit gebeurde tijdens de laatste ToplOO (voortaan wordt gecommuniceerd via korte, snelle lijnen). De voorzitters van de Ondernemingsraden waren uitgenodigd de bijeenkomst bij te wonen. Aftrap „Mensen Maken De sessie stond in eerste instan tie gepland voor de Brabanthal len, maar het gezelschap moest hier al snel weg vanwege een stroomstoring. Het vervolg vond dan ook geïmproviseerd in de kantine van Heineken Den Bosch plaats. Het maakte wel dat de bijeenkomst een wat vrij er karakter kreeg. De samen komst had als titel 'Aftrap 1994' meegekregen, omdat dit het offi ciële sein was voor een geheel nieuwe fase in het verande- de OR'en en de unit-managers. Verder lieten enkele units door middel van sketches zien wat Mensen Maken Heineken zou moeten inhouden: name lijk een moderne flexibele organisatie. Rob Strobos ging in zijn ope ningsspeech ondermeer in op de rol van de Ondernemingsraden in dit geheel. Hij complimen- "De veranderingen moeten nu binnen de units vorm krijgen" ringsproces binnen Heineken Nederland. Nu de Centrale On dernemingsraad akkoord is ge gaan met de adviesaanvraag 'Mensen Maken Heineken' is het aan de units om het proces verder in te vullen. Dit werd tijdens de sessie onder anderen duidelijk gemaakt door algemeen directeur Rob Strobos van Heineken Nederland. Hij opende het geheel. Ook andere leden van het Management Team van Heineken Nederland kwamen aan het woord. Tenslotte vond op ludieke wijze de officiële aftrap plaats door het Management Team, teerde daarbij de OR-leden voor de zorgvuldige wijze waarop zij de adviesaanvraag 'Mensen Maken Heineken' hebben beke ken. "Uw opbouwende kritiek en de kanttekeningen die u bij het advies heeft geplaatst, nemen wij ter harte." Met dat laatste doelde hij op het convenant waarin de af spraken tussen directie Heine ken Nederlands Beheer, directie Heineken Nederland, de COR en de verschillende OR'en staan. "Nu gaat de verandering echt van start. De gezamen lijke rol van ons allen, als Management Team, manage ment van de units en de OR- Rob Strobos tijdens zijn speech A

Vers van 't Vat | 1994 | | pagina 22