Clayton wint Heineken Classic World of golf Heineken Het West- Australische Perth was het strijdtoneel voor de Heineken Classic. In tempe raturen van rond de 35 graden Celcius streden top-golfers als Ian Woosnam, Ian Baker-Finch, Robert Allenby en Rodger Davis om de eer. Het toernooi vond plaats van 27 tot 30 januari op het Vines Resort. Heineken CLASSJJ Heinel CLASi Heineken CLASSIC CLASSIC Tot ieders verrassing voerde de Nederlandse Amerikaan Chris van der Velde samen met Rod ger Davis en Michael Clayton op de eerste dag van het golf- toernooi de lijst aan. Een sen sationele start. Van der Velde sloeg twee zogeheten birdies op de eerste twee holes. "Dat is het resultaat van hard werken aan mijn techniek," verklaart hij zelf. "Ik heb me eerlijk gezegd nog nooit zo goed gevoeld. In het verleden werd ik nog weieens zenuwachtig als ik naar de stand op het bord keek. Het deed mij goed dat ik er nu zelf opstond. Zoiets geeft een mens zelfver trouwen," aldus Van der Velde tegen de Nederlandse pers. Vierde plaats De tweede dag van de Heineken Classic verliep iets minder gun stig voor de Nederlandse golfer. Van der Velde zakte van de eer ste naar de vierde plaats in het tussenklassement. De tweede ronde werd met 72 slagen vol bracht. Dat waren er vijf meer dan op de eerste dag. Zelf vond hij dat er meer in had gezeten. "Op 11 en 12 heb ik twee men tale fouten gemaakt. Ik lag slecht en nam teveel risico's." Ian Woosnam, een van de favo rieten van het toernooi, pres teerde teleurstellend. Hij miste de cut na ronden van 80 en 77 slagen. De Welshman stapte gedesillusioneerd uit het toer nooi. Uiteindelijk werd Chris van der Velde zesde na een slotronde van 73 slagen. "Toch geen slech te prestatie", vindt hij achteraf. "Het geluk wat ik in de begin dagen had liet me in de steek." De Australiër Michael Clayton ging naar huis met de hoofdprijs van 80.000 gulden. In totaal had hij 279 slagen nodig. Tweede in het eindklassement werd de Australiër Smith met 282 sla gen. De derde plaats was voor Burke uit de Verenigde Staten (283 slagen). Michael Clayton won de hoofdprijs De prijsuitreiking aan Michael Clayton. Foto linksonder toont Chris van der Velde aan slag. Op de andere foto staat hij met zijn 'caddy'

Vers van 't Vat | 1994 | | pagina 20