Nieuwe inspectiemachines Colonne 1 Zoeterwoude Wateroverlast Limburg Zoeterwoude 'Het neusje van de zalm op dit gebied': Die betiteling was binnen Heineken te horen bij de plaatsing van een nieuwe flesseninspectie- machine. Dat gebeurde op Colonne IA van de afdeling Verpakken in Zoeterwoude. Het apparaat, dat flessen na de reiniging controleert voordat ze naar de vuiler gaan, draaide tot eind december op proef. De positieve verwachtingen zijn uitgekomen. Ook voor de drie andere vullers van Colonne 1 van Verpakken Zoeterwoude is deze hypermoderne machine inmiddels besteld. Het enthousiasme geldt vooral de zijwandcontrole die deze nieuwe Empty Bottle Inspector (EBI) kan uitvoeren. Jan Pieter van Kempen: "De tot voor kort ondermeer op Colonne IA gebruikte machine kan alleen van boven naar beneden inspec teren. Naast de gebruikelijke bodem-, kroonmond- en rest- vloeistof-controles, kan de nieuwe EBI ook via de zijkant 'zien' of er iets in de flessen zit wat er niet hoort. Zelfs een transparant hoesje van een pak je sigaretten. Dat was kortge leden nog haast ondenkbaar." Meerdere voordelen Jan Pieter voegt eraan toe dat de nieuwe machine veel minder onderhoud zal vergen. De nieu we EBI bevat veel meer electro- nica en minder mechanische onderdelen. "Dat betekent dat we veel minder mechanische storingen zullen hebben. Het oude type EBI is vrij storings- gevoelig. Vandaar ook, dat we op zoek zijn gegaan naar vervanging." De nieuwe EBI maakt boven dien minder geluid. Michel Mühlebach (Technische Dienst Nieuwbouw Verpakken): "Daar hebben we vooraf al extra aan dacht aan besteed. De flessen hoeven niet aaneengesloten door deze machine heen. Hier door heb je al veel minder fles- gerinkel. Bovendien hebben we de aanloopbaan langer gemaakt, zodat de flessen elkaar niet raken. De flessen komen één keer tegen elkaar. Dat gebeurt bij het aaneensluiten na de machine, vlak voordat ze naar de vuiler gaan." Als aanvullende maatregel zal langs de flessenbaan tussen de EBI en de vuiler nog een geluidwerend scherm worden geplaatst. Maastricht De hoge stand van het Maaswater (kerst 1993) heeft ook bij brouwerij De Rid der voor enige overlast gezorgd. De kelders onder de brouwerij liepen vol water doordat het grondwater omhoog kwam zetten. Met behulp van enkele kelderpompen, zandzakken en door de grote inzet van het personeel, kon het water naar buiten worden gepompt. De schade bleef hierdoor beperkt. Overigens zijn er wel veel horeca-vestigingen van klanten van De Ridder getroffen door de over-stromingen. De medewer kers van De Ridder hadden privé geen last van de overstro mingen. Modderoverlast De vestiging in Nuth (het ver koopkantoor en de dranken handel Maas en Jeker) heeft geen last gehad van de wateroverlast. Datzelfde geldt voor de dran kenhandel Vullinghs Janssen Huyben B.V. in Horst. Dat was echter anders bij de klanten. Chef Expeditie Frans Allaart hierover: "Tussen 75 en 80 adressen hebben overlast onder vonden van de extreem hoge waterstand. Enerzijds doordat hun zaak onder water stond, anderzijds doordat de vracht wagen niet bij de zaak kon komen. Andere afnemers kon- den alleen bereikt worden door vele kilometers om te rijden. Nu het water gezakt is, komen dagelijks van afnemers bestel lingen terug, die onder de modder zitten." Het huis van Frans zelf, bleef nét droog. "Ik woon vlak bij de Maas en zag iedere dag het water stijgen. Omdat niemand wist hoe hoog het water zou komen ben ik tussendoor enke le keren gaan kijken. Gelukkig bleef alles droog." Wijlre De Brand brouwerij in Wijlre had wel te maken met een hoge re waterstand van De Geul, maar heeft geen last gehad van het water. "Dat geldt echter wel voor onze klanten", vertelt public relations-medewerker Hub Blezer. "Wij leveren van Maastricht tot Nijmegen en in dat gebied hebben de panden van zo'n zestig van onze klan ten onder water gestaan. En daar staat vaak veel bruikleen van de brouwerij, zoals lcoelingsappa- ratuur. Onze technische dienst heeft de schade inmiddels opge nomen. Deze blijkt mee te val len, op enkele bedrijven na waar alle installaties verloren zijn gegaan", aldus Blezer. "In Venlo hebben twee eigen cafépanden van Brand forse schade aan het onroerend goed opgelopen. Op één plaats moet de vloer worden vervangen en in beide panden gaat bijna geen enkele deur meer dicht." Wateroverlast bij De Ridder

Vers van 't Vat | 1994 | | pagina 7