Nieuwjaars recepties 1994 In alle Heineken- vestigingen werden de eerste week van januari nieuw j aarsbij een komsten georganiseerd. Op deze en de volgende pagina's aandacht voor de speeches, maar vooral veel mimte voor foto's. A, A/Lem i der Voorzitter Vuursteen van de Raad van Bestuur richtte het woord in Amsterdam tot de concernstaf. Hij constateerde dat er binnen Heineken in 1993 topprestaties zijn geleverd. Hij noemde ondermeer de succes volle behandeling van de glas affaire in augustus en septem ber en het exporteren van de recordhoeveelheid van meer dan 500 miljoen liter Heineken bier. "Wat wij de komende jaren nodig hebben zijn meer van dergelijke topprestaties. Wij willen als Heineken-onderne- mmg meer topscores neerzetten dan andere spelers op de wereld biermarkt. Willen wij onze posi- ei tie in de wereld niet alleen behouden, maar ook nog duur zaam versterken, dan is dat recordstreven gewoon nood zaak", aldus Vuursteen. iagina: ids de jongstfi :n begrip ii id Nederlar d. van de indt u op n 21. Heineken Nederland In de diverse vestigingen van Heineken Nederland werd een en dezelfde speech uitgesproken door de (plaatselijke) bedrijfs leiding. Om te onderstrepen dat om te zorgen dat we allemaal beter kunnen werken. Heine ken is een team. En wij, bij Hei neken Nederland, gaan daaraan ook heel praktisch vorm geven door het werken in resultaatge richte taakteams. Van hoog tot laag. Teams die elkaar steunen en versterken. Teams die tot op het laagste niveau zoveel moge lijk eigen taken, bevoegdheden en verantwoordelijkheden heb ben. Die daar ook de vereiste middelen voor krijgen toebe deeld. Tearns die ervoor kunnen gaan." De afgelopen maand heeft de COR een positief advies gegeven over het Sociaal Raam werk van Mensen Maken Hei neken. Zodoende kan er nu wor den gewerkt aan de verdere invulling van het veranderings proces. De Ridder Directeur Stevens van stads- brouwerij De Ridder voegde aan de Heineken Nederland-speech ondermeer toe dat in 1994 zal worden begonnen met een belangrijk project: Totaal Kwa liteitsbeheer, ook wel TKB genoemd. "Naar mijn stellige overtuiging is de beste waarborg voor een gezonde toekomst van Brouwerij De Ridder het nog beter invullen van de rol van brouwer van speciaalbieren. Daarom is het voor De Ridder nu van groot belang om via TKB van hoog tot laag door de hele brouwerij heen uit te vinden waar onze kracht ligt en hoe we die binnen Heineken Nederland nog beter kunnen benutten." Vrumona Bij Vrumona in Bunnik is het afgelopen jaar al schriftelijk vastgelegd wat de kwaliteits normen zijn en waar de verant woordelijkheden liggen. Daar mee wordt in 1994 verder gewerkt aan nog betere produk- ten. Verder kondigde algemeen directeur Schop onder andere aan dat het uitbouwen van de marktkracht van Vrumona's merken een hoge prioriteit zal krijgen. "Ook het costleadership zal verder worden uitgebouwd, de benuttingsgraad van de colonnes zal verder worden ver hoogd en er zal worden gewerkt aan verbetering van de efficien cy, effectiviteit, communicatie en samenwerking tussen alle afdelingen binnen Vrumona." Den Bosch hem net zo na aan het hart ligt als Zoeterwoude, sprak algemeen directeur Stro bos in het HOC. Directeur Pro- duktie De Goederen nam de honneurs namens het MT waar in het Zoeterwoudse biermaga zijn. Ook in die toespraak werd het belang van inspelen op de veranderingen benadrukt. "Wat betekent dat voor ons? We moeten minder kosten maken bij het brouwen, verpakken, vervoeren en verkopen van onze produkten. We moeten slag vaardiger worden in het intro duceren van nieuwe produkten en het op de markt brengen van al onze bieren." Er werd door de sprekers naar voren gebracht, dat de noodzakelijke verande ringen niet door de bedrijfs leiding alléén moeten worden bedacht: "Niemand weet beter dan de man op de werkvloer wat er kan worden verbeterd aan de manier waarop de zaken nü lopen. Die kennis moeten we mobiliseren en gebruiken. Niet om hier en daar op kleine punten iets te verbeteren, maar Horst

Vers van 't Vat | 1994 | | pagina 3