Chauffeur niet voor de poes PUM twee dagen dicht Sportschoenen voor mede werker Albert Alkmaar Henk van der Vlugt (34), chauffeur bij drankenhan del Holland Noord, wist 29 december met zijn maat Toon Korver een 24-jarige vrouw uit het water te redden. Zij reed in Alkmaar (richting Schagen) te water. De twee, die onderweg waren naar de sportschool, stop ten meteen, sprongen te water en trokken eigenhandig de vrouw uit de verongelukte auto. De bestuurster was uit de voor- stoel op de achterbank geslin gerd, ingesnoerd door de veilig heidsriemen. De deur kon niet ver genoeg open, dus sloegen de redders een zijruit aan de ach terkant in en hielden zij het hoofd van de vrouw boven water. De twee wisten uitein delijk de veiligheidsriem door te snijden met een klophamertje van een andere man die gestopt was. De politie, die inmiddels gearriveerd was, handelde de zaak verder af. Het slachtoffer had enkele snijwonden maar was nagenoeg ongedeerd. Korver en Van der Vlugt gingen daarna naar huis. "Sporten hoef de niet meer." Wat de redders echter opviel was dat bijna nie mand een handje meehielp. En dat terwijl het zes uur was, spits- Henk van der Vlugt A. uur dus. Deze teleurstelling over de medevoorbijgangers werd weer een beetje goed gemaakt door de bloemstukken van de politie. De twee blijven echter zelf vrij nuchter onder hun reddingsactie: "We hebben gewoon onze plicht gedaan." Den Bosch Het Personeels val. Dit heeft de plaatselijke Uitgifte Magazijn (PUM) in Den Interne Dienst medegedeeld. De Bosch is 14 en 15 februari geslo- overige werkdagen kunt u wel ten. Het is dan namelijk cama- in het PUM terecht. Ruysbroek Jan De bruyn, general manager van mouterij Albert in Belgïe, overhandigde onlangs scheepslosser Rik Scho liers van de mouterij) een paar sportschoenen. Volgens De bruyn is Rik letterlijk en figuur lijk een buitenbeentje. Bij de jongste nationale stakingen in België kon Rik Scholiers geen gebruik maken van zijn norma le transportmiddel, het open baar vervoer. Daarom trok hij resoluut zijn oude sportschoe nen aan en liep hij zo'n negen kilometer te voet naar de mou terij. Onderweg werd hij lastig gevallen door een stakingspost. Op de vraag waar hij naar toe ging, antwoordde Rik dat hij aan het oefenen was voor een 'nakende' voettocht. Rik kon daarop zijn wandeling voort zetten en kwam stipt om 8.00 uur op de mouterij aan. Zijn inzet werd door de directie beloond met nieuwe sport schoenen. Bij de achterpagina: IJswinning bij de Rotterdamse brouwerij. De foto dateert uit 1890. Het 30 a 40 centimeter dikke ijs werd ondermeer gebruikt voor het schoonmaken van de filters in de brouwerij.

Vers van 't Vat | 1994 | | pagina 31