Colonne verkocht Meerderheidsbelang Heineken in Zwitserse brouwerijgroep Heropening Postkamer Zoeterwoude Brouwerij Vietnam officieel geopend Zoeterwoude De eind juli vorig jaar stilgelegde Colonne 2 van de afdeling Verpakken in Zoeterwoude is via een tussen persoon verkocht aan de San Miguel-brouwerij op de Filip pijnen. Op Colonne 2 werd bier afgevuld in flessen voor de bin nenlandse markt. Die produk- tie is grotendeels opgevangen door Colonne 12 in Den Bosch. Het overige is verdeeld over de andere flessenlijnen van Heineken. Colonne 2 (welke hier wordt gedemonteerd) is verkocht aan een Filippijnse brouwerij Amsterdam Heineken heeft een principe-overeenstemming bereikt over de verwerving van een meerderheidsbelang van 52,3 procent in de Zwitserse brouwerijgroep Brauerei Hal- dengut. Deze brouwerij bezit rechtstreeks en via Calanda Brau de op één na grootste brou wer in Zwitserland, Calanda Haldengut. Ons bedrijf ver wacht dat de overdracht in het eerste kwartaal van 1994 wordt afgerond. De Zwitserse brouwer heeft een marktaandeel van circa 12,5 procent op de Zwitserse bier markt. De twee brouwerijen van Calanda Haldengut in Chur en Winterthur beschikken over een capaciteit van circa 600.000 hectoliter. Naast de verkoop van het eigen bier distribueert Calanda tevens Heineken-bier in het oostelijk en zuidelijk deel van Zwitserland. Verder heeft het bedrijf belangen in frisdran ken en mineraalwater. Zoeterwoude In december kreeg de Postkamer van kan toor Zoeterwoude een nieuwe indeling. Het gevolg was een iets ruimere behuizing voor de medewerkers en htm acti viteiten. Ook werden vloer bedekking en meubilair ver nieuwd en kregen plafond en wand een nieuw verfje. Op 10 december vond de heropening plaats. Chef Postkamer Cees Buis opende deze door het doorknippen van lint. Dit gebeurde in aanwezigheid van het Postkamer-personeel, leveranciers en collega's van de Interne Dienst. de heer Coebergh (Raad van Bestuur), hebben 19 november gezamenlijk de officiële opening verricht van de Vietnam Bre wery. De brouwerij is gevestigd vlakbij Ho Chi Minh Stad en is eigendom van Asia Pacific Breweries Limited (APBL), waarin Heineken een belang heeft van 42%. De aanvangscapaciteit van de Vietnam Brewery is 300.000 hectoliter. De brouwcapaciteit wordt binnen afzienbare tijd opgevoerd tot 500.000 hectoli ter. "Het is niet ondenkbaar dat ook de 800.000 of 1 miljoen hectoliter-lijn snel kan worden bereikt", aldus General Manager Alex Kiljan van Heu- ven tijdens de openingsplech tigheden. De Vietnamese brou werij biedt ruim 300 mensen een baan, waaronder 17 expa triates (van Heineken en APBL) Er wordt voorlopig alleen Tiger beer gebrouwen. Het lokaal brouwen van Heineken bier in de nabije toekomst wordt over wogen. Kiljan van Heuven deelde ver der mee dat de Vietnam Brewe ry verkoopkantoren heeft geo pend in Hanoi en Cantho. Ho Chi Minh Stad Singapo re's Senior Minister, de heer Lee Kuan Yew, vice-voorzitter de heer Nguyen Mai van de Viet namese Committee for Coope ration and Investment en

Vers van 't Vat | 1994 | | pagina 26