Kersttoernooi TTV Kwaliteitsdienst Den Bosch in het nieuw Definitief afscheid van peilstok Sinterklaas beloonde alle medewerkers van de Kwaliteitsdienst Den Bosch le Klasse: le David Li 2e Jan v.d. Wiel 3e Fred v. Mil Vooral de ruimte van de Bedrijfscontrole was sterk ver ouderd. Er is nu meer licht en ruimte gecreëerd en er zijn nieu we werktafels geplaatst. Het geheel voldoet nu aan de (kwa liteitseisen van deze tijd. Den Bosch Het Microbiolo gisch Laboratorium en de Bedrijfscontrole van de Kwali teitsdienst op de negende ver dieping van het Dienstgebouw te Den Bosch, werden op 6 december opnieuw geopend. De twee afdelingen hebben na 23 jaar een opknapbeurt gekregen. 3e Klasse: le Toon Bouwmans 2e Pieter v. Veldhoven 3e Ben v.d. Bersselaar Den Bosch De Tafeltennis vereniging TTV uit Den Bosch heeft 18 december een kerst toernooi gehouden. Dit is goed verlopen. Er werd gestreden om speciaal op de feestdagen afge stemde prijzen. De resultaten waren als volgt: 2e Klasse: le Ger Nijholt 2e Peter Tiebosch 3e Ad v.d. Griendt Zoeterwoude Heineken heeft onlangs definitief afscheid genomen van de peilstok en de saccharometer als instrumen ten voor de bepaling van de hoogte van de accijns. Dit gebeurde vorige maand in ont vangstgebouw De Hooiberg in Zoeterwoude, waar de meetap paratuur symbolisch werd over handigd aan een vertegenwoor digster van het Belastingmu seum in Rotterdam. Tegelij kertijd werd een oorkonde ondertekend. Hiermee werd een officieel tintje gegeven aan het feit dat Heineken Neder land een zogeheten 'accijnsgoe- derenplaatsvergunning' heeft gekregen. Deze vergunning is onderdeel van de nieuwe accijnswetge ving in ons land. Tot 1 januari 1993 werden door de douane aan de brouwketel met behulp van peilstok en saccharometer Directeur Produktie Han de Goederen kwam verkleed als Sinterklaas, vergezeld van twee Zwarte Pieten (Joke de Jager en Ivy George), de afdelingen her openen. Bij zijn binnenkomst werden uit volle borst sinter klaasliedjes gezongen. Na het voorlezen van een toepasselijk gedicht, moesten de projectlei der, de "bouwpastoor" en de ana listen en medewerkers Bedrijfs controle bij hem komen. Na enkele vermanende woorden kregen zij een chocoladeletter voor hun goede gedrag. Wie meer informatie over de tafeltennisvereniging wil heb ben, kan terecht bij Fred van Mil (toestel 322 in Den Bosch). V.l.n.r.: de heren Van der Torren, Van Lunteren (Direc teur Generaal der Belastingen) en De Goederen steekproefsgewijs de door Hei neken aangegeven 'hectoliter graden' gecontroleerd. Aan de hand daarvan werd de hoogte van de te betalen accijns bere kend. Dat gebeurt voortaan aan de poort, aan de hand van de hoeveelheid gereed produkt die het brouwerij terrein verlaat. Daarvoor is de genoemde ver gunning nodig. Bij de ondertekening waren ver tegenwoordigers van de Direc tie Douane Rotterdam en leden van de Heineken-projectgroep Accijns aanwezig. En boven dien een aantal douane-beamb ten van het District Hoofddorp, die hebben gewerkt aan de beschrijving van de accijnsgoe- derenplaatsvergunning.

Vers van 't Vat | 1994 | | pagina 15