Heineken Partner Netwerk van start Vorig jaar werd een eerste aanzet gegeven om te komen tot een contacten-netwerk van partners van (ex-)expatriates. Op 8 februari aanstaande wordt tijdens een vergadering in Zoeterwoude het officiële startsein gegeven. Het Heineken Partner Netwerk (HPN) is vanaf dat moment een feit. Even terug naar het begin. De echtgenote van een voormalige expatriate, Ingeborg Hooft Graafland, stuurde Heineken een brief waarin ze ervoor pleit te om de kennis en ervaring van partners van expatriates in te zetten voor het bedrijf. Zij en haar man René (nu hoofd Mar keting Heineken Nederland) waren al een aantal maanden terug van een driejarige uitzen ding door Heineken naar Zaïre. "Ik heb een tijd rondgelopen met dat idee, omdat ik het jammer vond dat er niets met die ken nis en ervaring werd gedaan. Terwijl het contact met iemand die voor Heineken in een bepaald land is geweest een goed inzicht geeft in waar je aan begint. Het kan zelfs mensen die twijfelen overtuigen en aanlei ding geven om in te stemmen met uitzending. En als je ver volgens met je gezin op de plaats van bestemming aankomt, is het prettig om te worden opge vangen en wegwijs te worden gemaakt in de gebruiken en gewoontes van dat land. In som mige landen was die opvang geregeld. In andere niet. En het is belangrijk dat je als partner na terugkomst in Nederland je positieve en negatieve ervarin gen kwijt kunt aan iemand waarvan jij denkt dat die er wat aan heeft." De brief van Ingeborg Hooft Graafland kwam terecht op het bureau van Stefan Boskamp, toen nog ad interim hoofd van de Personeelsdienst Internatio naal (PDI). Hij nodigde haar uit voor een gesprek, waarin werd afgesproken de interesse voor het Heineken Partner Netwerk te peilen bij de partners van alle expatriates en die van alle ex- expatriates die maximaal vijf jaar terug waren in Nederland. Zij kregen in februari van het vorig jaar een brief toegestuurd. Een gedeelte uit de brief aan alle Heineken ex-expatriate part ners: "Terugkeren naar Neder land, na een lange periode voor Heineken in het buitenland te hebben gezeten, is voor eenie der een andere ervaring. Velen zien er naar uit, anderen zien er tegenop. Wat wij bijna allen gemeen hebben als het eenmaal zover is en de eerste weken van Een van de huizen van de brouwerij in Burundi waarin een Heineken expatriate- gezin woont

Vers van 't Vat | 1994 | | pagina 13