Vijfmaal Pepsi Jeugd Bridgefestival 1994 groot succes Bouw bottelarij Brand uitgesteld Heineken sponsor Feyenoord-stadion Den Bosch/Bunnik Onlangs heeft Heineken een vijfjarig sponsorcontract getekend met de Stichting Bridgestad Den Bosch. Het betreft hier de sponsoring van het internationale Youth Bridge Festival met het Pepsi- merk. Dit toernooi voor 18 tot 25-jarigen, wordt jaarlijks gehouden in het Heineken Ontspannings Centrum (HOC) en in het Casino in Den Bosch. Vorig jaar werd het nog finan cieel ondersteund door Buckler. Het contract geldt met ingang van dit jaar. Het eerste Interna tional Pepsi Youth Bridge Fes tival had onlangs plaats op 12, 13 en 14 januari in het HOC en 15 en 16 januari in het Casino. Het deelnemersveld telde onge veer 50 jeugdige topbridgers uit negen Europese landen. Burgemeester Burgers van 's-Hertogenbosch opende het toernooi in het bijzijn van onder anderen bedrijfsleider Ubbink van onze Bossche brouwerij Zoeterwoude Het einde- jaarsbier 1994 is een groot suc ces geworden. In de twee weken voor kerst is er meer 1994 omge zet dan de verkoop die ver scheidende Nederlandse bok- bieren samen in een heel seizoen voor hun rekening nemen. Product-manager Frank van der Klaauw tijdens de Horecava hierover: "Op zich hadden we verwacht dat 1994 het goed zou doen. De eerste reacties na de handelsintroductie in septem ber 1993 waren van dien aard dat wij meteen besloten twee en een half keer zo veel te brouwen als we van plan waren. Wij kon den toen niet weten dat het net zo goed vier of vijf keer zo veel had kunnen zijn. Maar het besluit was nu eenmaal om 1994 slechts één keer te brou wen. Dus hebben we dat ook gedaan. De vraag bleek zo enorm, dat menige horecaon dernemer en winkel hun klan ten al vrij snel 'nee' moesten verkopen. Een gegeven waar mee wij aan het eind van dit jaar, als 1995 van de Heineken Brouwerijen het licht zal zien, zonder twijfel rekening zullen houden." Wijlre Brand moet stoppen met het voorbereidende werk voor de bouw van een nieuwe bottelarij in Wijlre. Deze uit spraak deed de Raad van State 29 december. De zaak tegen Brand was aangespannen door een drietal omwonenden van de brouwerij in Wijlre. Zij menen dat de bouw inbreuk zal doen op het landschap en de dorpskern. Bovendien zouden de extra vrachtwagens veel herrie, stank en overlast in het dorp bezorgen. De Raad van State heeft nu besloten dat de brouwerij eerst alle vergunningen binnen moet hebben en de procedures moet afwachten voordat ze mag bou wen. Brand heeft de omwonen den van de brouwerij in Wijlre laten weten zich aan de uit spraak te houden. Desgevraagd tekent directeur Thijs Brand hierbij nog het volgende aan: "Metingen hebben aangetoond dat de vermeende overlast door de bestaande installaties binnen de geldende normen liggen. Door de komst van de nieuwe bottelarij zal de situatie zelfs kunnen verbeteren. Verder is het zo dat de meeste omwonen den pal achter het plan staan en met een zeker ongeduld uit kijken naar het moment waar op het pannebier kan worden geschonken", aldus de heer Brand. Rotterdam Heineken wordt sponsor van het Feyenoord-sta dion in Rotterdam. Het contract hiertoe werd begin januari getekend. Heineken heeft hier door het alleenrecht verkregen op de verkoop van bier in het Rotterdamse voetbalstadion. Voorheen had Feyenoord een contract met een collega-brou wer. Heineken betaalt boven dien mee aan de renovatie van De Kuip, die in totaal 110 mil joen gulden zal gaan kosten. Feyenoord zoekt in totaal zes sponsors voor de opknapbeurt van het Rotterdamse stadion.

Vers van 't Vat | 1994 | | pagina 10