JL -L et jaar 1993 loopt ten einde. Het was een jaar met veel uitdagingen. Er is dan ook ontzettend veel gebeurd, zowel om ons heen, als binnen de onderneming. De ontwikkelingen in de wereld zullen geen van ons geheel onberoerd hebben gelaten. Ik zal me in deze nieuwjaarsboodschap echter beperken tot de eigen onderneming. In 1993 heeft onze onderneming voortvarend gereageerd op de mogelijkheden die zich voordoen in het Verre Oosten. Om een paar voorbeelden te noemen: de opening van een nieuwe brouwerij in Vietnam, de koop van nog een brouwerij in China, het begin van de bouw van een brouwerij in Thailand. 1993 was ook het jaar van een voorzichtige start in Duitsland en het uitbouwen van contacten in Oost-Europa. Onze brouwerij in Hongarije ontwikkelde zich zeer voorspoedig. Overige contacten in andere Oosteuropese landen hebben nog geen concrete resultaten opgeleverd. Maar we verwachten in de nabije toekomst hierover meer te kunnen meedelen. 1993 zal bij velen in het geheugen gegrift staan als het jaar van de 'flessen affaire'. Wij hebben de kracht van onze organisatie aangetoond door adequaat te reageren op een dergelijke calamiteit. 1993 was ook het jaar waarin we wederom hard gewerkt hebben aan de versterking van onze merkenpositie en aan verbetering van de produktiviteit. Sterke merken en een efficiënte bedrijfsvoering zijn van cruciaal belang om bij toenemende concurrentie onze positie op de wereldbiermarkt verder te kunnen uitbouwen. 1993 was het jaar waarin Mensen Maken Heineken verder werd ontwikkeld. U heeft duidelijk aangegeven dat u bereid bent mee te werken aan dit veranderingsproces en meer verantwoording op u te nemen. Dit is van groot belang om van Heineken een flexibele, klantvriendelijke organisatie te maken, die zijn marktpositie kan versterken. Ik wil u mede namens mijn collega's graag heel hartelijk bedanken voor uw inspanningen en inzet in het afgelopen jaar. De leiding van het bedrijf kan de mooiste plannen bedenken, maar alleen dankzij uw ondersteuning, bijdragen en enthousiasme kunnen die plannen worden gerealiseerd. Samen hard werkend op weg naar de top: met dat voor ogen kunnen we ook van 1994 een echt Heineken-jaar maken. Wij wensen u en uw familie prettige kerstdagen en een gezond, gelukkig en collegiaal 1994. K. Vuursteen

Vers van 't Vat | 1993 | | pagina 5