Heineken kampioen Weer driemaal Hessel en Amstel Den Haag Het tijdschrift Kampioen van de ANWB heeft onlangs ondermeer een bier smaaktest gehouden, waarbij Heineken als beste uit de bus is gekomen. In totaal 37 wille keurig op straat uitgenodigde mensen kregen neutrale glazen met bier voorgezet. Ze wisten niet welk bier in welk glas zat. Ze konden wel de kleur zien, omdat er geen geblindeerde gla zen zijn gebruikt zoals we die bij Heineken kennen. De bieren waren geselecteerd door een slij ter. "Dit om eventuele per soonlijke voorkeuren van de Kampioen-redactie te voorko men. We wilden een zo objec tief mogelijk resultaat behalen," aldus Kampioen-eindredacteur Bert van der Snoek. In onder staande tabel de scores. Merk Punten Heineken 109 Dommelsch 106 Grolsch 103 Brouwers 101 Grolsch Malt 100 Amstel 1870 100 Buckler 93 Bavaria 92 Dommelsch Malt 92 Amstel Malt 91 Brouwers Malt 82 Bavaria Malt 77 Het maximum te behalen pun ten was 185, het minimum 37. Opvallend was de hoge score van Buckler. Het smaakt vol gens het panel weliswaar min der goed dan Grolsch Malt, maar het laat marktleider Bava ria Malt toch op grote afstand. Kampioen-eindredacteur Van der Snoek: "Het ging ons bij deze smaaktest niet om een resultaat van 'welk bier is lekker en welk niet'. Wij wilden aantonen dat drankjes zonder alcohol ook pri ma smaken, aangezien alcohol niet thuishoort in het verkeer." ^RESJEjy^j, ^.ZTJ^*11994 Zoeterwoude De Terschel- linger bard Hessel concerteert 25, 26 en 27 januari in Vreden- burg te Utrecht. Ook deze keer worden zijn jaarlijkse concerten aan 'de vaste wal' gesponsord door Amstel. Deze keer pre senteert Hessel zijn nieuwe cd, getiteld "ME". Eind december ontvangen alle Amstel-horecaondernemers een mailing. Daarin zit een ant woordkaart, die ze kunnen terugsturen naar de brouwerij. Uit de inzendingen worden 11 prijswinnaars getrokken. De hoofdprijs is een éénmalig con cert van Hessel in de horecage legenheid van de winnaar. Ver der zijn er vijf tweede prijzen 'Met Hesselse groeten', zo sloten de PZ-meiden kortgeleden hun bedankbriefje aan de Amstel-marketeers af in de vorm van een bezoek aan Terschelling en aan de kroeg van Hessel aldaar. En vijf derde prijzen in de vorm van eenVIP- ontvangst tijdens een van de concerten in Vredenburg. Hessel treedt daar op in een decor dat een exacte weergave is van zijn muzikale café 'de Groene Weide' op Terschelling. Com pleet met bar, terras en podium. Plus stamgasten die tijdens het optreden gewoon een biertje en een bitterballetje krijgen geser veerd. De Amstel-marketeers kregen onlangs een verzoek van de Zoe- terwoudse PZ-meidenclub om t-shirts. Ze kregen er een aantal die over waren van het Hessel- spektakel, vorig jaar in Ahoy', Rotterdam, op voorwaarde dat ze ermee op de foto zouden gaan. Dat gebeurde onlangs inderdaad. U ziet, de meiden zijn helemaal klaar voor de Hes- sel-concerten in Utrecht.

Vers van 't Vat | 1993 | | pagina 25