Schrijf een verhaal en win jaarkaarten Archeon Voordelige kaarten Archeon De donkere, vrije dagen voor het einde van het jaar lenen zich er goed voor een pen op papier te zetten. Maar waarover te schrijven? We bedachten voor u de volgende gegevens en (niet echt bestaande) personen. Gebruik deze ingrediënten en schrijf voor ons een verhaal. Hoofdpersoon in het verhaal is Bas van der Bus. 36 jaar oud en al zestien jaar werkzaam bij Hei- neken. Begonnen als medewer ker verpakken in de Amster damse brouwerij aan de Van der Helststraat en later overge plaatst naar Zoeterwoude. Daar werkt hij nu bij de bliklijn. Hij is goed bevriend met Frits van 't Fust. Frits is ooit in de Rot terdamse bottelarij begonnen en de laatste jaren werkzaam bij de postkamer in Zoeterwoude. Samen hebben zij één grote hobby: het verzamelen van post zegels en stickers met afbeel dingen uit de prehistorie. Uren lang kunnen zij, onder het genot van een biertje, over hun col lecties praten. Met z'n tweeën reizen ze ook het hele land af op zoek naar aanvullingen voor hun verzamelingen en infor matie over prehistorische werk tuigen, levenswijzen en dieren. De kinderen van Bas en Frits waren vroeger helemaal niet geïnteresseerd in hun vaders hobby. Maar sinds de Dino saurusrage ook in ons land is losgebarsten, willen ze er alles van weten. "Heb je al een zegel vaneenTriceratops? Mogen wij die sticker van een holenmens op onze rugzak plakken?". Tijdens het bekijken van het laatste bedrijfsjournaal kreeg Bas van een collega de tip dat er in de regio Den Bosch een zeld zame postzegel te koop is. Een collega die dit op zijn beurt had gehoord tijdens een bezoek aan 'Dino's at the Schimmelpen- ninck' in Eindhoven. Maar... er zijn meer kapers op de kust. Vandaar dat Bas en Frits reik halzend uitkijken naar hun eerstvolgende A.T. V.-dag om op stap te kunnen gaan. Hun echt genotes Bea en Fieke zullen die dag benutten om gezamenlijk kerstinkopen te doen. Ze zien al voor zich hoe blij iedereen zal zijn bij het vinden van hun favo riete cadeautje onder de kerst boom. De speelgoeddino saurussen voor de kinderen en de video over het leven in de pre historie voor de beide mannen. Zelf hebben ze andere interes ses. Samen spelen ze bij een amateurtoneelgezelschap in Alphen aan den Rijn. Al jaren dromen ze van een hoofdrol in een echt kostuumstuk. Bij voorbeeld als middeleeuwse slotvrouwe, toegezongen door een minstreel en in het geheim bemind door een hoofse ridder. Of als de echtgenote van een Romeinse keizer. Liggend aan een overvloedige dis terwijl gedienstige slaven aan alle wen sen gehoor geven. De werke lijkheid is echter anders. Op de toneelclub blijft het bij het instuderen van eenvoudige komedies. En het huishouden moet draaiende worden gehou den zonder dat slaven daarbij helpen. Toch zouden ze het leuk vinden een kijkje te kun nen nemen in het dagelijkse leven van vroeger tijden. Om je eens voor één dag een ander mens te wanen... Ziet u de situatie voor ui Schrijf dan een verhaal over Bas, Frits, Bea en Fieke. Verzin er zelf ele menten bij of laat gegevens weg. U kunt uw eigen fantasie gebruiken. Laat u inspireren door de komende lange, don kere, vrije dagen. Of het een komisch of tragisch verhaal wordt, een roman of een detec tive, mag u zelf bepalen. Schrijf maximaal 500 woorden op papier en zend uw verhaal uiterlijk 1 februari 1994 aan de redactie van Vers van 't Vat. Zie pagina 2 voor het adres. Zet op de enveloppe 'kerstverhaal'. Vergeet u niet onder uw verhaal uw naam, adres, af deling en personeelsnummer te vermelden i De verhalen wor den beoordeeld door de redac tie. Wij zijn benieuwd. Voor de inzenders van de vijf beste verhalen stellen wij elk 2 jaarkaarten beschikbaar voor het archeologisch themapark Archeon, waarvan Fleineken een van de hoofdsponsors is. Het park opent 1 april 1994 zijn poorten in Alphen aid Rijn. Bovendien zal het allerleuk- ste/spannendste/ontroerendste verhaal te zijner tijd worden gepubliceerd in Vers van 't Vat. Alphen a/d Rijn Het archeo logisch themapark Archeon zal 1 april volgend jaar voor het publiek worden opengesteld. In het park, dat wordt gesponsord door Heineken en Vmmona, zal te zien zijn hoe het leven van alle dag verliep in de prehisto rie, in de Romeinse tijd en in de Middeleeuwen. Geheel van deze tijd is het entreegebouw. Het is afkomstig uit Sevilla, waar het tijdens de Wereldten toonstelling vorig jaar dienst deed als Nederlands paviljoen. De centraal in het paviljoen geplaatste Heineken-bar trok toen veel aandacht van bezoe kers uit de gehele wereld. Ook in Archeon zal de Heineken-bar te bewonderen zijn, want 10 december jongstleden is deze feestelijk in het entreegebouw geïnstalleerd. Archeon verkoopt entreebewij zen voor een eenmalig bezoek aan het park, abonnementen en gezinsabonnementen. Wie vóór 1 januari 1994 kaar ten bestelt bij Archeon, krijgt een korting op de toegangsprijs. Een entreebewijs kost dan twin tig gulden (i.p.v. 23,50), een abonnement vijftig gulden (i.p.v. zestig gulden). Ook een gezinsabonnement is tijdelijk goedkoper. De diverse kaarten zijn telefo nisch of schriftelijk te bestellen bij de afdeling Marketing en PR van Archeon, postbus 600,2400 AP Alphen a/d Rijn. Telefoon 01720-47744.

Vers van 't Vat | 1993 | | pagina 24