VS wint Heineken World Cup Golf Monument Gekroonde Valk onthuld Kerstgroet van Heineken Orlando Het Amerikaanse team, bestaande uit Fred Coup les en Davis Love HI, heeft het toernooi om de Heineken World Cup Golf 1993 gewon nen. Gemiddeld hadden zij samen drie slagen minder nodig dan Nick Price en Mark McNulty uit Zimbabwe. Het toernooi werd van 11 tot 14 november gehouden op Lake Nona, bij Orlando in de 'sun shine state' Florida. De eerste prijs in het individu ele klassement ging naar de Duitser Bernhard Langer. Nederland had de golfprofessio- nals Constant Smits van Waes- berghe en Chris van der Velden afgevaardigd. Zij eindigden op de 22ste plaats. De strijd om de Heineken World Cup Golf 1994 wordt gestreden in Puerto Rico. Dat zal gebeuren op de baan van de Dorada Beach Golf Club, van 10 tot en met 13 november. Davis Love de derde won onlangs met Fred Couples bovenstaande Heineken World Cup Golf Amsterdam Halverwege de Hoogte Kadijk in Amsterdam- Oost is sinds 25 november een bijzonder monument te bewon deren. De basis van het monu ment wordt gevormd door een zuil die vroeger onderdeel was van de toegangspoort van Van Vollenhovens Bierbrouwerij de Gekroonde Valk. Deze zuil dreigde gesloopt te worden, maar werd gered door de buurt bewoners die er een monument van wilden maken. Deze buurt bewoners kwamen er na een diepgaand onderzoek achter dat de zuil vroeger getooid werd Youp van 't Hek onthulde de Gekroonde Valk door een enorm groot beeld van een gekroonde valk. Na maanden speurwerk heeft het buurtcomité het beeld van de Gekroonde Valk terugge vonden in Zuid-Afrika. Van dit beeld is een replica gemaakt van ruim twee meter hoog en 517 kilogram zwaar. De valk is op de zuil geplaatst en op 25 november werd het in ere gestel de monument door cabaretier Youp van 't Hek onthuld. De Gekroonde Valk staat van oudsher afgebeeld op het etiket van Nederlands enige stoutbier, het Van Vollenhoven's Stout dat sinds de jaren vijftig door Heineken in Den Bosch wordt gebrouwen. Amsterdam De levensgrote kerstkaart aan de gevel van het Heineken Ontvangstgebouw aan de Stadhouderskade wordt een traditie. Ook dit jaar hangt er weer een van 22 meter breed en 8,5 meter hoog. De afbeel ding is een schilderij uit de po pulaire schilderijencampagne.

Vers van 't Vat | 1993 | | pagina 23