Brouwerij Zaragoza mogelijk verkocht Handboek Milieuzorg Vrumona Contract met Center Pares Amsterdam De Raad van Bestuur van Heineken N.V. heeft onlangs meegedeeld dat de brouwerij van El Aguila in Zaragoza mogelijk zal worden verkocht. Hiertoe heeft de Spaanse dochteronderneming El Aguila S. A. een principe-over eenkomst getekend met Coors Brewing Company. De defini tieve verkoop is nog afhankelijk van onderhandelingen met vak bonden, nader onderzoek en goedkeuring van de directies. De verwachting is dat de ver koop in maart 1994 kan worden afgerond. De brouwerij in Zaragoza heeft een produktiecapaciteit van 600.000 hectoliter per jaar. Vol gens de overeenkomst zal in deze brouwerij Coors Extra Gold worden gebrouwen voor de Spaanse markt. Verkoop en distributie hiervan zullen wor den uitgevoerd door El Aguila. Coors Brewing Company is de derde brouwerij in de Verenig de Staten en achtste in grootte op de wereldranglijst. In het kader van een herstruc tureringsprogramma besloot El Aguila in 1991 de produktie te concentreren in de brouwerijen in Madrid en Valencia. Voor de twee overige brouwerijen in Cordoba en Zaragoza werd besloten de mogelijkheid tot verkoop te onderzoeken. De brouwerij in Cordoba is in december 1992 verkocht aan de Colombiaanse brouwerijgroep Bavaria S.A. Bunnik Bij Vrumona werd op 24 november het nieuwe Hand boek Milieuzorg overhandigd aan algemeen directeur Schop. In het handboek staat het milieuzorgsysteem voor Vru mona beschreven. Milieu-func tionaris Jan Veenhuyzen heeft dit milieuzorgsysteem samen met zijn collega Jacqueline van Veelen opgezet. Alle procedures en regels die met het milieu te maken hebben, staan in het handboek vermeld en zijn daar mee nu vastgelegd. Vrumona's algemeen directeur Schop krijgt het eerste exemplaar van het Handboek Milieuzorg Vrumona overhandigd door Jan Veenhuyzen. Links op de foto Jacqueline van Veelen AmsterdamHeineken Neder land B.V. en Vmmona B.V. heb ben maandag 29 november een overeenkomst getekend met Center Pares N.V.. Het betreft de levering van bieren, alcohol vrije dranken en bijkomende diensten aan alle vestigingen van Center Pares. In de Proeverij van het Heineken Ontvangst gebouw te Amsterdam werd het contract ondertekend door mr. H. Westerlaken, voorzitter Raad van Bestuur Center Pares N.V., de heer B.D.J. van Rompu, com mercieel directeur van Heine ken Nederland B.V. en drs. M.J. Bolland, commercieel directeur van Vrumona B.V. Ook voor zitter K. Vuursteen van de Raad van Bestuur was erbij aanwezig. Het contract geldt voor vijf jaar. Van Rompu noemde het mo ment van ondertekening: "Het begin van een periode van lan ge samenwerking tussen onder nemingen die kwaliteit hoog in het vaandel hebben staan." V.l.n.r.: De heren Westerlaken, Bolland en Van Rompu

Vers van 't Vat | 1993 | | pagina 16