tival in het teken van Heineken. Overal zijn stands waar Heine- ken-spullen gekocht kunnen worden en natuurlijk is er ook volop Heineken bier verkrijg baar." Aldus Charles. Heineken helpt mee bij de orga nisatie van het Jazz Festival van Santo Domingo. Hoewel het in eerste instantie bedoeld is voor de eilandbewoners zelf, komen er ook veel toeristen op af. Er worden zelfs speciale reisjes voor geboekt. Ook op dit festival komen veel Amerikaanse jazzgroepen. Maar ook beroemdheden uit Brazilië, Puerto Rico en lokale artiesten. Heineken helemaal zelf bepalen hoe het festival er uitziet. En bijvoorbeeld welke bedrijven mogen sponsoren. Het belang rijkste doel van het Heineken San Juan festival, en eigenlijk van alle festivals, is publiciteit. Dominicaanse Republiek Een ander groots jazzfestival vindt plaats in de Dominicaan se republiek. Het gaat hier om het Jazz Festival van Santo Domingo. Ook op dit twee dagen durende festival komen duizenden mensen af. Charles Janssen, International Marke ting Manager Western Hemis phere, is zelf op het festival geweest. "Het wordt, net als in Puerto Rico gehouden in een Amfitheater. Dit theater ligt even buiten Santo Domingo in een middeleeuws dorpje dat in Italiaanse stijl gebouwd is. Het hele dorp staat tijdens het fes- Nederland Voor grote jazzfestivals hoeven we niet alleen buiten onze lands grenzen te kijken. Ook Neder land heeft een aantal grote jazz festivals. In Rotterdam vindt jaarlijks in september een van de grootste Nederlandse festi vals plaats; het Heineken Jazz Blues festival. Dit naamdragen- de evenement duurt maar liefst een week. Honderden artiesten, beroemde en minder bekende, treden gedurende deze week op in cafés, op buitenpodia en in grotere zalen. Onze havenstad staat dus die hele week in het teken van jazz en blues èn van Heineken. Het Heineken Jazz Blues festival in Rotterdam is niet het enige naamdragende evenement in zijn soort. Zo is er ook het Heineken Jazz festival Alkmaar, dat elk jaar in sep tember wordt gehouden. De naam Heineken kan in een fes- Heineken Rotterdam Jazz A en Blues tivalnaam worden verwerkt, wanneer onze brouwerij daar van hoofdsponsor is. Vanwege de toenemende belangstelling voor blues groeit de laatste tijd ook het aantal bluesfestivals. Heineken is al enige jaren een van de grote sponsors van Blues route Utrecht, het grootste bluesfestival van Nederland. Verder programmeren organisa toren van jazzfestivals tegen woordig ook veel bluesartiesten. Voor de sponsoractiviteiten van Heineken voor Nederlandse jazz bluesfestivals is een spe ciale 'lijn' ontwikkeld. Deze standaard aankleding garan deert een goede uitstraling van elk muzikaal evenement waar van Heineken hoofdsponsor of medesponsor is. Mogelijk zal het aantal naamdragende (lees 'Heineken'-| festivals in Neder land nog toenemen. Puerto Rico A Puerto Rico In Puerto Rico heeft jaarlijks een groot jazzfestival plaats in de hoofdstad San Juan. In de zeven jaar dat het festival bestaat, heeft het een enorm goede reputatie opgebouwd. Het Heineken San Juan Festival wordt gehouden in een amfi theater net buiten de stad. Vier avonden treden hier dan jazz artiesten op. De meeste groepen komen uit Amerika, de overige uit het Caraïbisch gebied. Alle groepen spelen jazz met een latin inslag. Dit betekent dat er veel gebruik wordt gemaakt van allerlei soorten drums en dat de muziek heel swingend is. Wat het festival in Puerto Rico zo uniek maakt is het feit dat Hei neken het niet alleen sponsort maar helemaal organiseert. Het festival is dus van Heineken. Peter van Dongen Torman is Regional Export Manager voor het Westelijk halfrond en Afri ka. Hij is zes keer bij het festi val aanwezig geweest. Dit jaar kon Peter er voor het eerst niet bij zijn. Heel jammer vind ik dat. Het San Juan festival is een grote happening in Puerto Rico. Echt iedereen is ervan op de hoogte en wil aanwezig zijn. Het Amfitheater is een heel romantisch decor voor het Hei neken Jazz Festival. Onder de sterrenhemel staan de Puerto- ricanen met zijn allen te swin gen. Overal staan bierstands waar een verfrissend glas Hei neken gehaald kan worden. Het is een fantastisch gezicht dat festival. Op zondag zitten al hele gezinnen, met stoelen en eten bij zich, te wachten op de eerste optredens. Er wordt echt van alles meegesleept. Puerto- ricanen zijn een heel gezellig maar kritisch volk. Ze laten heel luidruchtig weten wat ze wel of niet waarderen." Het festival in Puerto Rico wordt heel professioneel opge nomen. Bedrijven kunnen stuk jes van deze film kopen en/of het festival sponsoren. Op deze manier verdient Heineken een deel terug van het bedrag dat de organisatie kost. Voordeel van het zelf organiseren van een der gelijk festival is dat Heineken zelf de artiesten kan uitnodigen. Het niveau van de optredens is daarom zeker goed. Ook kan Puerto Rico

Vers van 't Vat | 1993 | | pagina 15