ma Ensign. In Bunnik werd een nieuwe bliklijn geopend met een capaciteit van 90.000 blik jes per uur. Het Vrumonatrein- tje dat jarenlang gevulde krat ten van de produktiehal naar het magazijn gereedprodukt bracht, is niet meer. Een lopen de band heeft zijn werk overge nomen. Op de brouwerij in Zoeterwou- de liepen diverse projecten. Behalve een installatie voor de automatische dosering van kie- zelgoer kreeg de vestiging ook een centraal depot voor afval verwerking. 1 Oktober ging de eerste paal de grond in voor een nieuwe afvalwaterzuiverings installatie. En er kon een begin worden gemaakt met het fase gewijs invoeren van het zoge heten Kelderplan. In Den Bosch zijn dit jaar vier grote projecten afgerond. Zo konden een nieuw poortge bouw, een nieuwe exportloods van achtduizend vierkante meter, een nieuwe flessenlijn (Colonne 12) en een geheel ver bouwde filterkamer in gebruik worden genomen. Ook Brand investeerde in de toe komst. Zij maakten plannen bekend om een bestaande fles senlijn te vervangen door een lijn met een capaciteit van 84.000 flessen per uur. Ook ver groting van het magazijn voor gereedprodukt en de bouw van een nieuwe distributiecentrale vormen een onderdeel van de plannen. Deze centrale zal tevens plaats bieden aan het Bouwbureau en de vertegen woordigers uit Zuid-Limburg. Bij De Ridder (3) in Maastricht werd 29 november in de pas ver bouwde lagerkelder een tank Nog vers in het geheugen lig gen natuurlijk de twee nieuwe bieren van de Heineken Brou werijen. Heineken-medewer- kers kregen die onlangs op hun werkplek, om ze thuis te kun nen proeven. Het (eenmalig gebrouwen) eindejaarsbier 1994 is bij uitstek geschikt om de komende dagen te kunnen proosten op het nieuwe jaar. Ook 'Kylian' is een speciaalbier, gebrouwen door Brasseries Hei neken. Dit koperrode, boven gistende bier met een alcohol percentage van 6,5 zal op de Horecava worden geïntrodu ceerd. Eveneens nieuw dit jaar is Pils ner Urquell. Zowel verkrijgbaar op fust als op fles. Heineken tekende een exclusief import contract om dit in Tsjechië gebrouwen pilsener exclusief op de Nederlandse markt te kun nen brengen. In eigen huis gebrouwen en een groot succes is Amstel Malt. Dit alcoholvrije bier kwam in de zomer opvallend in het nieuws doordat het als eerste Neder landse bier verpakt werd in een deelbaar krat. "Er zit meer bier in Amstel Malt" luidde de nieu we campagne die dit jaar van start ging. De dames en heren van de Amstel Maltpromotie- teams die in het hele land bij geplaatst met een inhoud van 505 hl. Daarmee is de capaci teit van lagerkelder I uitgebreid met 400 hectoliter. Bols Benelux opende in Zoe- termeer een nieuwe distilleer derij en vatenopslag. Brouwer Jan van den Bemd met nieuwe oogst Tarwebok voor het nieuwe Bossche Poortgebouw

Vers van 't Vat | 1993 | | pagina 12