Commercial Heineken '1994 De prijswinnaars proosten op Heineken '1994' Heineken-moment Mariska van Amsterdam om schreef het Heineken-moment als het moment waarop een boerenfamilie eindelijk na een dag lang werken samen een bier tje kan gaan drinken. Henk Bolthof maakte een teke ning van een glas Heineken en een kaartspel waarmee hij zijn favoriete moment tot uitdruk king bracht. Deze twee mede werkers werden door jury voorzitter Loek Janssen van Marketing uitgeroepen tot de winnaars van de actie. Omdat er tijdelijk geen Heineken- commercial in Nederland werd opgenomen, moesten de prijs winnaars even wachten op hun prijs. Maar dat werd op 16 november tijdens de opname van de '1994'-commercial hele maal goed gemaakt. Zij beleef den een hele geslaagde dag in Amsterdam. Leuke dag "We kwamen hier om half twaalf en mochten meteen een blik op de set werpen zodat we wisten hoe het er tijdens een opname aan toe gaat. Daarna kregen we een uitgebreide lunch en tegelijkertijd een toe lichting op de opname door oud Heineken-medewerker René Molenaar, de bier-stylist. Ook werden we aan de crew voorge steld. Al snel gingen ze weer aan de slag en konden wij toekijken. Het opnemen van zo'n com mercial is meer werk dan ik dacht. Voor drie seconden film is het team uren bezig", vertelt Mariska enthousiast. Millimeterwerk "Je leest altijd wel dat het heel lang duurt voordat een opname gemaakt is, maar nu zie ik het ook met eigen ogen", aldus Henk Bolthof. Met een grote glimlach op zijn gezicht ver volgt hij: "Ik ben zelf een grote liefhebber van alles wat met film of televisie te maken heeft. Dat komt doordat ik zelf altijd veel heb gefotografeerd. Maar hier komt veel meer bij kijken. Vooral het teamwerk vind ik ijzersterk. De mensen werken hier de hele dag met z'n vieren op één vierkante meter. Ze zijn vreselijk goed op elkaar inge speeld, dat is duidelijk te zien." De '1994' commercial is nog te zien op: 23 december om 21.35 uur op Nederland 2 24 december om 21.52 uur op Nederland 1 26 december om 20.10 uur op Nederland 3 26 december om 21.47 uur op Nederland 3 Voor het eindejaarsbier '1994' van de Heineken Brouwerijen, is kortgeleden een commercial opgenomen. De opnames von den plaats in een studio in Amsterdam. Op een van de draaidagen mochten de twee winnaars van de dit jaar gehou den Vers van 't Vat commercial prijsvraag een kijkje nemen op de set. Meer dan tien mensen zijn drie dagen lang bezig geweest om de commercial voor het nieuwe eindejaarsbier '1994' op te nemen. De regisseur en de cameraman werken samen met diverse mensen die gaan over de materialen, de styling, het licht, de scherpte-instelling en de effecten. Het uiteindelijke resultaat duurt zo'n dertig seconden. De commercial is alleen gedurende de drie weken voor kerst op de buis. '1994' is in de twee weken voor kerst in de winkels verkrijgbaar. komen de cijfers 1994 in beeld waarna een glas en vervolgens een flesje verschijnt. Het flesje wordt geopend, het dopje zweeft door de lucht en het bier wordt ingeschonken. Ten slotte zien we een gevuld glas met '1994' bier omringd door kerstspullen. Tijdens de laatste seconden staat op het beeld te lezen: "De brou wers van Heineken wensen u 'n heerlijk 1994". Prijswinnaars lezersactie Bij de opname van deze '1994'- commercial waren twee Heine- ken-medewerkers aanwezig. In het mei-nummer van Vers van 't Vat stond namelijk een prijs vraag waarmee aanwezigheid bij de opname van een Heine- ken-commercial kon worden gewonnen. De inzenders moes ten een origineel 'Heineken- moment' omschrijven. De win naars waren Mariska van Amsterdam van de Centrale Produktie Inkoop te Zoeter- woude en Henk Bolthof, voor malig PZ-man in Amsterdam en Bunnik. Hun prijs was een kijk je op de opname-set van de 1994'-commerc ial Eindejaarsbier Deze nieuwe commercial is een zogenaamde produkt-reclame, dat wil zeggen dat alleen het produkt wordt gefilmd en er dus geen mensen in voorkomen. Tijdens de commercial zien we in eerste instantie vage kerst achtige beelden. Even later De camera op de set van de opname voor de commercial '1994' T

Vers van 't Vat | 1993 | | pagina 11