Smaaktest '1870 van Amstel' Finale Amstel Malt Libre Trofee '1870 van Amstel' is een pils van topkwaliteit. De karakte ristieke smaak wordt ontleend aan het gebruik van speciaal geselecteerde mouten en het rijk gebruik van aromatische hopsoorten. Het productma- nagement van Amstel wil graag weten wat de ervaren Neder landse bierdrinker vindt van 1870 van Amstel. Daarom is een smaakactie van start gegaan. Bij aankoop van een zesdrager 1870 van Amstel ontvangt iedereen een folder met een ant woordkaart. Hierop staat een smaaktest; een aantal vragen die kunnen worden beant woord. Als deze ingevulde kaart samen met de streepjescode van de sixpack en twee gulden voor administratiekosten wordt opgestuurd, ontvangt de inzen der als dank een exclusieve 1870 van Amstel-stropdas of - damesshawl. Verloting Vers van 't Vat verloot onder haar lezers vijftig van deze exclusieve stropdassen en damesshawls onder de goede inzendingen op de volgende vraag: Wat gebeurde er in 1870, het jaartal waar '1870 van Amstel' naar is vernoemd? Stuur het antwoord op deze vraag vóór 31 januari 1994 op een briefkaart naar: Redactie Vers van 't Vat Postbus 530 2380 BD Zoeterwoude Onder vermelding van '1870- actie'. Geef daarbij aan of u een stropdas of een sjaal wilt ont vangen wanneer u tot de geluk kige winnaars behoort. Vermeld ook duidelijk het antwoord, uw naam, personeelsnummer, adres en (interne) telefoonnum mer. De vijftig winnaars krijgen automatisch bericht. 'j. - PJJS$E NJÉR' Hoeven Op zaterdag 20 november werd in Hoeven door zestien finalisten gestreden om de Amstel Malt Libre Trofee. In februari van dit jaar is dit nieu we naamdragende evenement van start gegaan met 276 deel nemers die allemaal lid zijn van de Koninklijke Nederlandse Bil jartbond. Door middel van een systeem waarbij rekening werd gehouden met spelniveau had den alle deelnemers evenveel kans om te winnen. Het toer nooi werd gespeeld volgens het 'knoclc-out principe'. De verlie zer valt af, de winnaar gaat door naar de volgende ronde. De heer F.T.A. Exters uit Nistelrode is uiteindelijk de winnaar geworden van de eerste Amstel Malt Libre Trofee. De prijs werd uitgereikt door de heer R. van der Torren, hoofd Financiën en de heer SZwanenburg, product manager Amstel. De heer Van der Torren is zelf een enthousiast biljarter. Hij vond het dan ook een fantasti sche dag: "De wedstrijden waren erg spannend. De laatste halve finale eindigde in remise en moest daardoor gedeeltelijk overgespeeld worden. Dat is een situatie die niet vaak voorkomt. Ook de finale was van hoog waardige kwaliteit. De wed strijd was al in de vierde beurt beslist terwijl daar normaal zo'n dertig beurten voor nodig zijn. De stemming was erg goed en ik vond het dan ook leuk om erbij te zijn", aldus Van der Torren. Volgend jaar gaat de Amstel Malt Libre Trofee van start met vier keer zoveel deelnemers. Het maximum aantal spelers (1052) gaat dan deelnemen aan het toernooi. De inschrijving voor deze tweede Amstel Malt Libre Trofee sluit op 1 januari 1994.

Vers van 't Vat | 1993 | | pagina 10