NIGH Op 27 oktober in Maastricht en op 30 en 31 oktober in Rotterdam was het zover. De Heineken Night of the Proms werd voor de derde keer gehouden. Rotterdam, 30 oktober, een bomvol Ahoy'. Er hangt een spannende sfeer. Nieuwsgierig kijken de duizenden bezoekers naar het podium. Hier bevindt zich het orkest II Novecento. De orkestleden, op hun beurt, wachten af. Dan betreedt diri gent Robert Groslot kalm zijn verhoginkje. Tromgeroffel doet het gemurmel van het publiek verstommen. Steeds luider klinkt het gedreun. Trompet- geschetter, het strijken van de violen en er tussendoor de tonen van een elektrische gitaar. Pop en klassiek ontmoeten elkaar opnieuw tijdens de Heineken Night of the Proms. Als het eerste gejuich wegebt, dringen de klanken van de Strauss-klassieker 'Also sprach Zarathustra' pas goed tot de toeschouwers door. Wie nog enigszins twijfelde aan het suc ces van een ontmoeting tussen klassiek en pop weet het nu ze ker. Of het nu te maken heeft met tegenstellingen die elkaar aantrekken, of met iets anders; de combinatie pop en klassiek klinkt nog steeds geweldig. De aanstekers en de bij de ingang uitgedeelde lichtjes gaan de lucht in. Het muziekspektakel is begonnen. Na dit indrukwekkende klas sieke intro en een aankondi ging van presentator Jan Douwe Kroeske, betreedt Colin Blun- stone het podium. Het strijken van de violen vult de zaal, en dan, eerst onwennig daarna steeds krachtiger zet Blunstone in met het lied Silence and I van het Alan Parsons Project. Bij het tweede nummer, She's not there, is het feest compleet. De Promssfeer die veel mensen al van voorgaande jaren kermen, is nu helemaal terug. Dan is het weer tijd voor klas siek. Hoewel het publiek wat mstiger wordt, blijft de stem ming opperbest. Een groepje Engelsen, compleet met bol hoeden en vlaggetjes begeeft zich naar een van de vele bars om hun stembanden voor het volgende zangnummer te sme ren. Dirigent Groslot vindt het echter nog geen tijd om het pu- Proms Daverende derde

Vers van 't Vat | 1993 | | pagina 8