Akkoord Heineken en bonden De directie van Heineken en de vakorganisaties hebben maandag 1 november in principe overeenstemming bereikt over het Sociaal Raamwerk voor het veranderingsproces Mensen Maken Heineken. Heineken heeft toegezegd de sociale gevolgen van het proces tot een minimum te willen be perken. Onze brouwerij zal zich tot het uiterste inspannen om boventallige medewerkers zoveel mogelijk een nieuwe functie aan te bieden. Een baan die qua inkomen zo goed mo gelijk aansluit op de huidige functie. Bij de beoordeling van de vraag of de aangeboden func tie passend is, zal Heineken zo veel mogelijk rekening houden met persoonlijke omstandighe den als leeftijd, gezinssamenstel ling, medische geschiktheid en arbeidsverleden, waaronder ook het ploegendienstverleden. Verder heeft Heineken toege zegd dat boventallige mede werkers in principe op of vanuit de huidige afdeling te werk gesteld blijven totdat zij worden herplaatst. Er wordt naar gestreefd de werknemer binnen een halfjaar te laten weten wat zijn of haar nieuwe functie wordt. Heineken kan dit toezeggen omdat het de afgelopen jaren al is vooruitgelopen op de so ciale gevolgen van de komende veranderingen. Voor degenen die onverhoopt toch nog tussen wal en schip geraken, zal een individuele oplossing worden gezocht. Met dit akkoord zijn de me ningsverschillen tussen Heine ken en de bonden (CNV, FNV, VHP, Unie BLHP) over het Sociaal Raamwerk van Mensen Maken Heineken opgelost. De afspraken gelden tot en met 31 december 1997.

Vers van 't Vat | 1993 | | pagina 3