Een nieuw vaatje aangeslagen In deze rubriek belichten wij nieuwe of vernieuwde horecabedrijven waar een of meer van onze biermerken worden geserveerd. Deze maand aandacht voor Danscafé Anders in Dordrecht. De onwetende voorbijganger die langs de Dolhuisstraat 55 in Dordrecht loopt, ziet alleen een mooi oud pand. Mensen die zich echter regelmatig in het uitgaansleven begeven, weten wel beter. Achter de groene deuren van dit adres bevindt zich danscafé Anders. En anders dan de meeste danscafés is het er zeker. Hoewel het café slechts enkele weken open is, zijn de eigenaren, Jaap Bos, Martin Koevoets en John Wouters, al ervaren horeca ondernemers. In hetzelfde pand hebben zij tien jaar een discotheek ge rund. Deze moest in verband met een nieuwe milieuhinder wet volledig geïsoleerd worden. Er werd toen besloten om de discotheek rigoureus te verbou wen. Niet alleen het interieur werd vervangen, er werd ook voor een andere doelgroep gekozen. Kwamen er voorheen veel jongeren vanaf zestien jaar in de discotheek; In het nieuwe danscafé komt publiek vanaf twintig tot vijftig jaar binnen stappen. Danscafé Jaap Bos over de nieuwe formu le: "In ons danscafé is alles mo gelijk. Je kunt hier dansen, eten of gewoon aan de bar zitten. Wie een dieper gesprek wil voe ren, kan echter ook in onze bruine kroeg gaan zitten. De muziek varieert van House tot Nederlandse meedeiners. Elke vrijdag is het Ladiesnight. Onze manager John Wouters verzorgt bovendien wekelijks een thema avond. Deze kan variëren van een erotische- tot een Japanse- of Jazz-avond. Alles op zo'n avond hoort dan bij dit thema, bijvoorbeeld de optredende artiesten." Hoewel Anders in een compleet nieuw jasje is gestoken, is het karakteristieke van het uit de 17e eeuw stammend gebouw bewaard gebleven. Zo is er nog een oud stuk muur achter glas te zien om de bezoekers eraan te herinneren dat ze zich in een eeuwenoud pand bevinden. Op de tweede verdieping van het danscafé, onder dikke steun balken, kunnen hongerige gas ten tot sluitingstijd een een voudige maaltijd of een broodje eten. Vanaf de verdieping zie je de dansvloer. Assortiment Café Anders heeft het hele Amstelassortiment in huis, en daarnaast Wieckse Witte, en De Koninck op tap. Mensen die na een eventueel hapje en een drankje aan beweging toe zijn, kunnen zich op de dansvloer uitleven. Het gevoel in de 'ze vende hemel' beland te zijn is compleet, als je tijdens het dan sen omhoog kijkt. Het dak is boven de dansvloer namelijk beschilderd als blauwe hemel compleet met engeltjes. Anders is van donderdag tot en met zondag geopend vanaf 21.00 uur (op zaterdag 22.00 uur) tot 4.00 uur (in het weekend tot 5.00 uur) 's ochtends. Wie naar binnen wil, moet wel een lidmaatschapspas laten maken. Het is ook mogelijk het dans café af te huren op de dagen dat het gesloten is. Een levensgroot videoscherm dat bij de dans vloer automatisch opengeklapt kan worden, biedt bijvoorbeeld de mogelijkheid tot ondersteu ning van een modeshow of een bedrij fspresentatie

Vers van 't Vat | 1993 | | pagina 29