Maak excursie naar A'Stad! BON personeelsblad, maar werd goed gelezen. Ik schreef het blad meestal alleen vol. Het ginguiteraard voornamelijk over onze sporten, voetbal en scher men. Maar ik publiceerde ook elke maand een gedicht dat ik zelf gemaakt had." Mevrouw Van der Zwaai mengt zich in het gesprek en vertelt: Een tijdje geleden waren we ergens op een verjaardagsfeest. Een mevrouw vroeg toen wie die meneer Van der Zwaai was die vroeger van die mooie gedichten schreef. 'Mevrouw', zei mijn man toen, 'daar zit u naast'. Ik vond dat enorm leuk." Haar echtgenoot vervolgt zijn verhaal, "Toen de Duitsers ons land bezetten, kregen we geen papier meer. Daarom maakte ik gewoon één exemplaar van het blaadje. Dit heette 'Het Dwaal licht'. De hele brouwerij, van directeur tot loopjongen, las dit blaadje, zette een paraaf, en gaf het aan de volgende lezer door. De naam was dus erg toepasse lijk." Nooit verveeld Eind jaren zestig nam de heer Van der Zwaai afscheid van Heineken. "Een einde van een goede tijd, maar ik heb me erna nooit verveeld." Een blik door de gezellige woonkamer van het echtpaar doet begrijpen waarom niet. Schilderen is een van zijn grote hobby's. Een aan tal van zijn schilderijen siert de muren van de huiskamer. Ook een schildersezel met een schil derij erop bevestigt de bezoeker dat hier een creatief persoon woont. Op de vraag of hij veel schildert, neemt de oud-verte genwoordiger me mee naar een kamer die als atelier dienst doet. De muren van deze ruim te zijn bedekt met schilderijen van landschappen, portretten en fantasiebeelden. Een ezeltje in een olijfboomgaard staat klaar om afgeschilderd te wor den. Op een plank staan ge boetseerde beeldjes en een borstbeeld. Ook deze zijn door hem gemaakt. Van der Zwaai, mijmerend: "De tijden zijn snel en drastisch gewijzigd. Ik weet helemaal niet hoe mijn collega's van tegenwoordig hun werk doen, maar als ik 's morgens naar de radio luister naar de vele, vele kilometers file, die door Drie bergen worden opgehoest, dan denk ik wel eens met weemoed aam het karretje van Jan Len derink in Doetinchem, dat beladen met een paar vaten en een heleboel flessen op de zand weg reed, getrokken door een paardje dat feilloos stopte bij elk boerencafeetje dat Heine- ken's bier verkocht." 60-jarige trouwdag "Ik ben nu vierentwintig jaar weg bij Heineken, en heb daar een goede tijd gehad. Natuur lijk wel met pieken en dalen. Wat ik erg leuk vind, is dat de brouwerij nu nog steeds aan dacht aan ons besteedt. Zo kwam mevrouw Van Kooten van Heineken op onze 60-jarige trouwdag langs met allerlei goede gaven. Nee, Heineken vergeet zijn oud-medewerkers niet. Dat is vreselijk aardig", besluit Van der Zwaai. 23 I Amsterdam Op zaterdag 19 en 26 februari bestaat er voor de actieve medewerkers weer de mogelijkheid om een bezoek te brengen aan het Heineken Ontvangstcentrum in Amster dam. Elke zaterdag kunnen in totaal 300 mensen een kijkje nemen. Daarvoor moet de hier bij afgedrukte bon zo snel mo gelijk worden ingestuurd. Het programma duurt ongeveer twee uur. Het bestaat uit een rondleiding langs de tentoon stelling, een bezoek aan de stallen, karren en koetsen, een verblijf in het Brouwhuis en de proeverij en een thema-ten- toonstelling over glas. Daarna kunt u op de Molenzolder een drankje gebruiken en ten slotte vindt u op de Hopzolder de souvenirwinkel en het café "Zuiderzee". Naar verwachting zullen veel medewerkers belangstelling hebben. Daarom moet de orga nisatie zich strak aan het bezoek schema houden. Via de bon op deze pagina kunt u een voor- keurstijd kenbaar maken. Het kan zijn dat het niet altijd mogelijk is om aan uw voor- keurstijd tegemoet te komen. Hopelijk heeft u daarvoor begrip. U krijgt nog bericht waarin u een tijd toegewezen wordt. Houd er wel rekening mee dat het moeilijk is om in de omgeving van het Ont vangstcentrum te parkeren. Daarom is het aan te raden om met het openbaar vervoer te ko men: vanaf Centraal Station met tramlijn 16, 24 of 25. Stuur bijgaande bon in voor 14 januari 1994 naar: Afdeling In- en Externe Betrekkingen, Postbus 530, 2380 BD Zoeter- woude, t.a.v. Esther Boot of via de interne post naar kamer 2.335 in Zoeterwoude. Ver meld op de envelop «Bezoek Amsterdam». graag wil ik gebruik maken van de mogelijkheid om het Heineken Ontvangstcentrum te Amsterdam te bezoeken. Ik kom alleen met een introduceje] Mijn naam is: Afdeling: Vestiging: Personeelsnummer: Mijn eerste keuze is Mijn tweede keuze is O zaterdag 19 februari O 11.00 uur O 13.00 uur J zaterdag 26 februari 11.00 uur LI 13.00 uur

Vers van 't Vat | 1993 | | pagina 23