nieuwe 'Mexicanen' Onderzetters bij Amstel Malt Brouwketel introduceert vier Er zit meer bier in Amstel Malt. Zes smaakvolle onderzetters voor het Malt met de meeste smaak. PCATI Rijsbergen De Brouwketel heeft vier nieuwe Mexicaanse bieren in haar pakket op genomen. De in het West brabantse Rijsbergen gevestigde Heineken-dochteronderneming importeerde al enige tijd het succesvolle Mexicaanse bier Sol. De vier nieuwe bieren zijn Dos Equis Lager, Dos Equis Amber, Bohemia en Tecate. Ze worden gebrouwen door de ge fuseerde Mexicaanse brouwerij en Cuauthemoc en Moctezuma (de laatste brouwt ook Sol). Deze bieren waren al in Neder land op kleine schaal verkrijg- De viei 'Mexicanensmaken het best als zij koud geserveerd worden. baar. Die schaal zal worden vergroot nu De Brouwketel ex clusief voor Nederland de im port en distributie verzorgt. Dos Equis Lager is het snelst groeiende Mexicaanse bier in Mexico zelf. Het is licht van kleur. Uit hetzelfde brouwhuis komt Dos Equis Amber. Dit bier staat in de top drie van meest gedronken Mexicaanse bieren in Europa. Bohemia is een Mexicaans bier met Euro pese invloeden. Bij het brouwen wordt namelijk alleen gebruik gemaakt van Europese hop soorten. In Amerika is dit bier al erg populair. Tecate wordt al sinds 1947 gebrouwen en is licht van kleur. Zoeterwoude Sinds begin deze maand heeft Amstel Malt een actie, exclusief voor dit bier merk. De hele maand november worden flessen uitgeleverd met een actiezegel op het achtertiket. Voor vijftien zegels en een be drag van 8,95 gulden krijgt de consument zes onderzetters met verschillende afbeeldingen uit het brouwproces. De afbeeldingen van oogsten, schroten, brouwen, vergisten en lageren maken duidelijk dat Amstel Malt wordt gebrouwen met dezelfde ingrediënten en volgens hetzelfde brouwproces als Amstel pilsener. Dat blijkt ook uit de verklarende tekst op de binnenzijde van de doos, waarin de onderzetters zijn ver pakt. Daar wordt beknopt het brouwproces beschreven, met de uitleg dat in een latere fase van de vergisting bij Amstel Malt de alcohol uit het bier wordt gefilterd. "We hebben voor onderzetters gekozen om dat een onderzetter een artikel is dat direct te maken heeft met bier en bierdrinken. De afbeel dingen erop sluiten goed aan bij het thema 'Er zit meer bier in Amstel Malt'", vertelt junior brand manager Amstel Simone van Hamond. Door middel van cratecovers in Amstel Maltkratten wordt de consument geïnformeerd over de actie. Tevens wordt geadver teerd. Daarnaast is eind okto ber de Amstel Maltactie ook on der de aandacht gebracht van Amstel bierdrinkers met be hulp van kratfolders in kratten Amstel pils. "We weten dat ongeveer de helft van alle lief hebbers van Amstel bier, die weieens alcoholvrij bier drin ken, dan kiest voor Amstel Malt. Dat percentage zou hoger kunnen." Lezersactie De afdeling Marketing stelt 25 sets van zes onderzetters in ca deauverpakking beschikbaar, ter verloting onder de lezers van Vers van 't Vat. De onderzetters zijn van originele Engelse ma kelij. De bovenkant is van slijt vaste kunststof en de onderlaag wordt gevormd door een dikke laag absorberende kurk. Behalve praktisch, zijn de onderzetters ook decoratief. Heineken-mede- werkers die willen meedingen naar een van de 25 dozen, moe ten een (brief)kaart sturen naar de redactie van Vers van 't Vat. (Zie pagina 2 voor het adres). Zet op de briefkaart uw naam, adres, personeelsnummer, afde ling, vestiging en (intern) tele foonnummer en vermeld 'Actie Amstel Malt'. De inzendtermijn sluit maandag 6 december. De 25 dozen worden in de week van 13 december verzonden.

Vers van 't Vat | 1993 | | pagina 21