Start eerste fase Kelderplan jaar bekend werd gemaakt, wordt nu fasegewijs uitgevoerd. Afdelingschef Maarten Haitink vertelt er meer over. De Ondernemings raad van Zoeter woude heeft positief geadviseerd over de eerste fase van het zogeheten Kelderplan. Dit voornemen, dat in maart van dit Het Kelderplan is een groot project van de afdeling Brou wen dat in drie fasen zal worden uitgevoerd. Het wordt in samenwerking met de afde- Een aantal van de bij de verbouwing betrokken medewerkers. Van links naar rechts: Wim van der Plas (TD Nieuwbouw), Henk Johannes (extern), Ruud van der Poel (Brouwen), Jan Pijpers (TD Nieuwbouw) en Henk Mouen (extern) ling Nieuwbouw Zoeterwoude en met ondersteuning van Heineken Technical Services gerealiseerd. Het plan houdt zowel de om bouw in als de volledige auto matisering van de kelders in Zoeterwoude. Haitink: "Het gaat daarbij om een herinrich ting van de kelders. Gelijktijdig zal de inmiddels verouderde besturingsapparatuur volledig geautomatiseerd worden. In het kort komt het erop neer dat we met de invoering van het Kelderplan zorgen voor auto matisering van het proces, een kwaliteitsverbetering beogen en onze capaciteit beter gaan benutten. Daarbij houden we ook rekening met de nieuwe ARBO-eisen." Bierstromen De gist- en lagerkelders worden gebruikt voor de hoofd- en na- gisting van de wort. De gekoelde wort wordt naar de gesloten gisttanks gepompt; in de lager- kelder rijpt het bier na tot het voldoet aan onze kwaliteitsei- "We hebben hier te maken met wort- en bierstromen van vergis ten naar lageren en van lageren naar filtreren", vertelt Haitink, "Daarvoor zijn veel leidingen, koppelingen en kleppen nodig. Tot nu toe werden de tanks en leidingen door middel van slangverbindingen met de hand aan elkaar gekoppeld. Dat is zwaar werk waar nogal wat rug klachten van kwamen. Door de automatisering worden die klachten voorkomen. Ook zal de werkvloer voortaan minder vervuilen. Dat voorkomt glad de vloeren en maakt het werk veiliger." Adviesaanvraag Voor de tweede en derde fase van het Kelderplan moet nog toestemming worden verkregen. Na goedkeuring van de advies aanvraag zullen ook deze wor den ingevoerd. Haitink: "Uiteindelijk is het de bedoeling dat de hele brouw- afdeling van grondstoffen tot en met de uitgifte van bier op hetzelfde besturingssysteem zal worden aangesloten. Andere grote projecten op dit gebied zijn het ombouwen van het Brouwhuis en de silo's. Ons voornemen is om al deze pro jecten in 1996 af te ronden." Maarten Haitink

Vers van 't Vat | 1993 | | pagina 18