Strijd om de Heinefcen Trophy van start Southampton The Whit- bread Round the World Race for the Heineken Trophy is gestart vanuit het Engelse Southamp ton. Zestien zeilboten zetten 25 september koers richting Uruguay, de eerste van de zes landen die worden aangedaan. Vóór de start was het in en rond de deelnemende boten een drukte van belang. Velen wil den de uittocht van de wereld- bevaarders meemaken. De be manning van de schepen was druk bezig om alles in staat van paraatheid te brengen. Alleen de hoogst noodzakelijke voor werpen mochten aan boord blij ven. De boten moesten zo licht mogelijk worden. Tien minuten voordat het startsein werd gegeven, dobber den de zeilboten al rond de startlijn om uit te vinden wat de beste startpositie was. Hoe wel de zon zich niet liet zien, was de windsterkte prima. Toen het startschot knalde, schoten de schepen over de lijn. De schepen worden op 6 no vember in de haven van Punta del Este (Uruquay) verwacht. Hier zal Heineken de eerste van de zes te behalen Heineken-tro- feeën uitreiken. Al met al zal de Race om de Heineken Trophy negen maanden duren. De boten die aan de race deel nemen zijn te verdelen in twee klassen: De IOR Maxis, dit zijn oceaan racers met een lengte van onge veer 25 meter met aan boord plusminus 16 bemanningsle den. De Whitbread 60 klasse is nieuw. Deze boten zijn kleiner, namelijk rond de 20 meter, en sneller. Deelnemers aan de race komen uit de hele wereld. Hieronder vindt u een overzicht van de bo ten in de verschillende klassen: IOR Maxis klasse: land: naam boot: schipper: Frankrijk La Poste Bruce Farr Nieuw Zeeland New Zealand Grant Dalton Endeavour Rusland Odyssey Yaroslav Khorev Spanje Fortuna Lawrie Smith Zwitserland Merit Cup Pierre Fehlmann Uruguay Uruguay Natural Gustavo Vanzini De Withbread 60 klasse: land: naam boot: schipper: Europa Intrum Justitia Roger Nilson Engeland Dolphin Youth Matt Humphries Italië Brooksfield Guido Maisto Japan Tokio Chris Dickson Japan/Nieuw Zeeland Yamaha Bruce Farr Spanje Galicia '93 Javier de la Gandara Pescanova Oekraïne Odessa Anatoly Verba Oekraïne Hetman Eugene Platon Sahaidachny Verenigde Staten US Women's Nance Frank Challenge Verenigde Staten Winston Dennis Conner en Brad Butterfield Op televisie is de Whitbread Round The World Race regel matig te volgen bij Veronica Sport (elke zondag op Nederland 2 tussen 11.30 en 13.00 uur). Ook Eurosport zendt op de vol gende data programma's over de race uit: 6 nov: voorbeschouwing van de te varen koers 7-12 nov: documentaire 13 nov: samenvatting van de koersstart Op 20 en 27 november en op 4, 11 en 18 december is er wekelijks een overzicht van de resultaten te zien. 1 jan: voorbeschouwing van de te varen koers 2-8 jan: documentaire 9 jan: samenvatting van de koersstart Wekelijks overzicht van de resultaten op 15, 22 en 29 januari en op 5 en 25 februari. 12 feb: voorbeschouwing van de te varen koers 1 en 19 feb: documentaire 20 feb: samenvatting van de koersstart Wekelijks resultatenoverzicht in maart zijn op 5, 12 en 19 maart. 26 maart: vooruitblik op de te varen koers 27 maart en 1 april: documentaire 2 april: samenvatting van de koersstart Wekelijkse resultatenoverzicht op 9, 16 en 23 april en 7 mei. 14 mei: vooruitblik op de te varen koers 14 en 20 mei: documentaire 21 mei: samenvatting van de koersstart Wekelijkse resultatenoverzichten zijn op 28 mei en 4 en 11 juni 18 juni: documentaire en de prijsuitreiking eind juni: programma over de laatste twee uur van de race eind december: samenvatting van de race

Vers van 't Vat | 1993 | | pagina 8