Heineken-tentoonstelling in De Pijp Postkamers bezorgen Kylian en 1994 Jackson looft speciaalbieren Heineken Amsterdam In het stads deelraad-kantoor van de Am sterdamse wijk De Pijp wordt tot eind november een ten toonstelling over Heineken ge houden. Aanleiding hiervoor is het bouwproject "Er komt weer leven in de brouwerij" op het voormalige Heineken-terrein achter het Ontvangstcentmm. Veel bewoners van de Amster damse wijk komen even het stadsdeelkantoor binnenlopen om een kijkje te nemen bij de expositie. De tentoonstelling laat foto's, documenten en tekeningen zien van Heineken in Amster dam. Bijvoorbeeld de nieuw- bouwplannen van Heineken uit 1911. Voor mensen die alle historische informatie even op zich willen laten inwerken is in een deel van de ruimte een ou derwets bmin Heineken kroeg je gebouwd. Om aansluitend de toekomstplannen voor het Hei neken terrein in De Pijp te gaan bekijken. Want ook die zijn er tentoongesteld. Bewoonster Een bewoonster van de Stad houderskade is vooral be nieuwd naar de nieuwe plan nen. Zij vertelt: "Ik woon al veertig jaar in De Pijp en heb dus al veel meegemaakt met Heineken. Er zijn voor het nieuwe project een hoop ge bouwen afgebroken en dat deed mij wel pijn hoor. Er verdwijnt dan toch ook een stukje van mijn geschiedenis. Maar de nieuwe plannen voor het Heinekenterrein zien er mooi uit. Er komen nieuwe woningen en winkeltjes. Ver keersoverlast zal het niet op leveren want ik hoorde dat er ook een speciale parkeergarage komt." Lachend vervolgt ze: "Er komt weer leven in de brouwerij en dat is altijd leuk, toch?" Amsterdam/Den Bosch De Londense bierkenner en -jour nalist Michael Jackson, maakte onlangs als gast van Heineken kennis met Tarwebok, 1994 en Kylian. In onze specialiteiten brouwerij Den Bosch proefde hij Heineken Tarwebok. Jackson toonde zich zeer onder de indruk van de -zoals hij het noemde- mooie koperrode kleur en de frisse smaak. "Een zeer interessant bier, dat volgens mij ook buiten Neder land hoge ogen zou gooien", aldus de auteur van onder meer de Spectrum Bieratlas. Kylian noemde hij "een mooi, evenwichtig bier. Aantrekke lijk van kleur, smaak en aroma, en ondanks het hoge alcoholge halte voor een breed publiek toegankelijk." Het meest lo vend was Jackson over 1994 van de Heineken Brouwerijen: "Een waarlijk prachtig bier, met een zeer rijk en hoppig aro ma. De eerste kennismaking is zeer verrassend, stevig en mou- tig. Goed doorproevend, ont wikkelt zich een fijne hoppige smaak. De afdronk is absoluut briljant. Een mooi bier voor mooie momenten. Zonder meer een bier naar mijn hart." Rompu. Hij schreef ondermeer erg enthousiast te zijn over Kylian en 1994. De brief gaf uitleg over de twee 'nieuwe lingen', nog voor de presentatie ervan aan de pers. Op deze manier kreeg het Heineken- personeel de kans om kennis te maken met de twee bieren voordat de media erover zouden berichten. Bierkenner Michael Jackson (rechts) werd onlangs in onze A Bossche brouwerij ontvangen. Naast hem chej Brouwen, Ed Wilmink. Bij het afscheid concludeerde Jackson: "Het stemt mij zeer positief dat een brouwerij die groot is geworden met het brou wen van pils, met dit soort fraaie produkten een construc tieve bijdrage levert aan de ver breding van de biercultuur." Zoeterwoude Medewerkers van postkamers in alle Heine ken Nederland vestigingen wa ren op 16 september in alle vroegte in de weer om het per soneel te voorzien van Kylian en 1994. Elke medewerker kreeg een flesje van de nieuwe bieren. Dit ging vergezeld van een brief van commercieel directeur Van

Vers van 't Vat | 1993 | | pagina 6