T Voor veel Bossche medewerkers is hij geen onbekende. I Herman Ubbink was tussen 1987 en 1991 immers \produktieleider in Den Bosch. Zijn recente benoeming tot bedrijfsleider is reden genoeg i voor een nadere kennismaking. Ubbink volgde per 1 september Albert de Voogd op als bedrijfsleider van de Heineken brouwerij in Den Bosch, nog steeds een van de grootste brou werijen in Europa. Het interview heeft plaats in de kamer van De Voogd, die zijn opvolger de afgelopen weken heeft ingewerkt. Aan de wand hangen tekeningen uit Tsjaad. "Die zullen binnenkort wel worden vervangen door foto's van paarden", verwacht secretaresse Monique van Haaren. Waarom zal later blijken. Geen ijzergieter Herman Ubbink werd op 24 augustus 1948 geboren in Doesburg. Als zoon van een ijzergieter, leek zijn bestem ming vast te liggen. Zijn vader, die samen met twee neven een ijzergie terij uitbaatte, voorspelde echter dat de branche geen toekomst had. Hij adviseerde zijn zoon dan ook een ander vak te kiezen. "Mijn vader heeft gelijk gekregen. Ik geloof dat er nog maar twee ijzergieterijen in Nederland bestaan", aldus Herman Ubbink. In 1959 verhuisde het gezin Ubbink naar Middelburg, waar zijn vader voor staalfabrikant Thomassen ging werken. In de Zeeuwse hoofd stad doorliep Herman de MULO en de HBS en vormde zich intussen een beeld van zijn toekomst. "Wij hebben veel boeren in de familie. Ik was daar vaak te vinden in de vakanties. Vandaar misschien mijn voorliefde voor de landbouw en dat bij mij het idee ontstond dat ik de landbouwindustrie in wilde. En waar schijnlijk vanwege de tegenstelling met het ijzergieten, had ik bovendien een voorkeur voor het schone van de levensmiddelenindustrie. Toen ik Levensmiddelentechnologie studeer de aan de Landbouwuniversiteit in Wageningen, heb ik stage gelopen in de zuivelindustrie. Melk verwerken en kaas maken. Prachtig vond ik dat."

Vers van 't Vat | 1993 | | pagina 4