Nieuwe Thaise brouwerij gaat Heineken brouwen Heineken Den Bosch koopt extra bedrijfsterrein Amsterdam Heineken heeft een joint venture-contract ge tekend voor de bouw en ex ploitatie van een brouwerij in Thailand. Deze zal Heineken bier gaan brouwen voor de lokale markt. De brouwerij wordt in de buurt van Bangkok gebouwd en heeft een licentie voor de produktie van één miljoen hectoliter bier per jaar. Deze capaciteit wordt in fases gerealiseerd. De eerste fase is bereikt bij 500.000 hectoliter. Uitbreiding van de capaciteit en de introductie van andere biermerken is afhankelijk van de ontwikkeling van de bier markt. Asia Pacific Breweries Limited (APBL), een joint venture in Singapore tussen Heineken en Fraser Neave, heeft een belang van 35% in het project. Dit jaar nog wordt begonnen met de bouw van de brouwerij, die binnen twee jaar opera tioneel zal zijn. De brouwerij gaat Heineken bier brouwen voor de lokale markt. Er wordt al jarenlang Heineken bier ge ëxporteerd naar Thailand maar de invoerrechten zijn er erg hoog. Hierdoor is de import- markt in Thailand heel klein. De Thaise biermarkt is de laat ste jaren aanzienlijk gegroeid. Er wordt verwacht dat de stijging zich de komende jaren zal voortzetten. Heineken be schouwt het Verre Oosten als een belangrijk toekomstig af zetgebied. De bouw van de Thaise brouwerij is het tweede nieuwbouwproject van Heine ken en APBL in die regio. Zoals gemeld is in Vietnam al een brouwerij operationeel. Den Bosch Heineken Den Bosch heeft het aan de brou werij grenzende bedrijfsterrein van de Cooper Group B.V. gekocht. Het 5,6 hectare grote terrein en het aanwezige bedrijfs pand worden gebruikt voor opslag. De Cooper Group be ëindigt binnenkort haar activi teiten op dit terrein. Heineken krijgt met onmiddellijke in gang beschikking over het niet bebouwde gedeelte. Het be drijfspand wordt uiterlijk eind maart 1994 aan Heineken overgedragen. Het van de Cooper Group gekochte terrein (zie omlijnde gedeelte)

Vers van 't Vat | 1993 | | pagina 3