Brouwerij Cultuurprijs uitgereikt Heineken ondersteunt congres sportmanagers Den Bosch De Brouwerij Cultuurprijs van 's Hertogen bosch is dit jaar gewonnen door de Bosschenaar Jan van der Put ten. De uitreiking van de prijs door Albert de Voogd (tot voor kort bedrijfsleider Heineken Den Bosch) vond plaats op 25 september in het gemeentehuis van de Brabantse hoofdstad. De prijs is een geldbedrag van tienduizend gulden. Heineken wil hiermee met name jonge Bosschenaren belonen die zich bijzonder verdienstelijk hebben gemaakt op het gebied van cultuur. De winnaar van de Brouwerij Cultuurprijs is directeur en oprichter van het Bis theater dat zich vooral richt op kleinschalig eigentijds toneel. In het theater zijn veel artiesten begonnen die nu beroemd zijn zoals Brigitte Kaandorp en Paul de Leeuw. Maar er komen ook veel gezelschappen die zich puur op het kleine theater richten om een beter contact met het publiek te hebben. Van der Putten ziet de prijs als een hele eer. Hij vindt het een bevestiging dat hij op de goede weg zit. Van de tienduizend gulden gaat hij samen met alle medewerkers van het Bis theater een reisje maken naar Praag om aldaar de cultuur te proeven. (schaatser, medaillewinnaar in Calgary 1988), H.M. Westerbeek (mede organisator en bestuurslid EASM), B. Boucher (professor aan de Universiteit van Windsor, Canada), L. Chr. Olsonn (voorzitter van zowel de Zweedse Voetbalbond als van de organisatie van het EK voetbal 1992 in Zweden), R. Faulkner (lid van het organisatiecomité van de WK voetbal 1994 in Amerika), P. Hyldgaard (bestuurslid FIFA en president van de Deense voetbalbond), P. Chelladurai (professor aan de Ohio State University, USA), B. Rubingh (president van de EASM), T. Woods (professor aan de Universiteit van New England, Australië). Ze zijn gefotografeerd tijdens de door Heineken aangeboden afsluitingsparty van het eerste European Congress on Sport Management. De organisatie van dit congres was in handen van het Sport Management Institute (SMI) van de Universiteit van Groningen. EASM. In Europa bestond een dergelijke associatie nog niet. Groningen Meer dan 300 sportmanagers uit 29 landen waren 25 september te gast tij dens de feestelijke afsluitings party van het eerste 'European Congress on Sport Manage ment'. Heineken fungeerde er als gastheer. Het congres, dat werd gehouden in Groningen, betekende tegelijkertijd de start van een eigen genoot schap van professionals in het sportmanagement. De naam van die nieuwe organisatie is 'European Association for Sport Management', afgekort Van links naar rechts: J. Hage (golfprofessional), M. van Kuiken (Hospitality manager Heineken Nederland), G. Kemkers

Vers van 't Vat | 1993 | | pagina 22