oproep Extra EHBO- cursisten na Kelderbier-installatie voor North Sea Ferries Zoeterwoude De meeste vestigingen van ons concern zijn gestart met de EHBO-cur- sussen voor beginners en ge vorderden. De reacties van de cursisten zijn positief. In Bun- nik is een extra cursus ingelast naar aanleiding van het artikel in het augustus-nummer van dit blad. In Vers van 't Vat 8 schreven wij dat dit jaar geen beginners cursus zou worden gegeven in Bunnik, omdat er te weinig ani mo voor was. Die animo blijkt er toch te zijn. Tien medewer kers van Vrumona hebben zich reeds aangemeld. De definitie ve begindatum van de begin nerscursus ligt nog niet vast. Ook in de overige vestigingen waar de EHBO-cursussen wor den gegeven, zijn nog extra aan meldingen binnengekomen na de oproep in Vers van 't Vat. Het gaat om de twee zuster schepen de Norbay en de Nor- bank. Deze maken straks regel matig een overtocht naar het noorden van Engeland, fan Schinkel van de Horeca Tech nische Dienst over de verbou wing: "Wij zijn in november 1991 voor de opdracht gevraagd door North Sea Ferries. Omdat we nog niet eerder een kelder- bierinstallatie in een ferry heb ben geïnstalleerd, zijn we eerst op Texel bij de veerboten gaan kijken en later bij de scheeps werf in Rotterdam." "Voor de bouw moesten we ui teraard rekening houden met de wetgeving van twee landen. Deze ferries varen straks regel matig over. Engeland hanteert op het gebied van de reiniging van de bierinstallaties strenge normen. Dat vergde aanpassin gen van onze kant. Het lassen en installeren van de leidingen moest allemaal ter plekke ge beuren. En omdat we met een schip te maken hadden, moes ten we uiteraard ook uiterst voorzichtig zijn met het boren Vertegenwoordiger Pim Molmans (links) en Henk Reyers, purser van North Sea Ferries, aan boord van de Norbank. De kelderbier- installatie is zodanig ingebouwd, dat die niet door de fotograaf in beeld kon worden gebracht van gaten. Ook moest alles zee vast komen te staan. Een extra handicap bij de bouw was dat we alles exact moesten aan-ge- ven. Wilden we ergens een stopcontact, dan konden we achteraf niet nog ergens anders een stopcontact laten plaatsen, fe moest dus van te voren erg zeker van je zaait zijn." Proefvaarten De bouw van de koelinstalla ties werd begin september afge rond. De Norbank maakt nu proefvaarten. De koelcel van de installatie is in dit schip recht boven het hoogste autodelt ge plaatst. Hierdoor kan de tank wagen zijn bier afgeven tijdens het lossen en laden van het schip. Dit moet uiteraard pre cies op tijd gebeuren. De koel cel is verder aan alle kanten met beugels beveiligd tegen omvallen tijdens de overtocht. Ook de tanks binnenin staan muurvast. Naar verwachting zal het bier rond 1 november, tijdens de eerste oversteek naar Noord-Engeland, uit de kraan stromen. Voor de Norbay duurt dat wat langer. Dit schip staat nu nog volledig in de steigers. Eind 1993 wordt het te water gelaten. Rond de eerste juni 1994 zal ook daar het eerste bier door de leidingen vloeien. Twee nieuwe schepen van de North Sea Ferries krijgen elk een Heineken kelderbierinstal- latie aan boord. Dit project is in handen van de Horeca Techni sche Dienst in Berkel en Ro denrijs (regio Rotterdam).

Vers van 't Vat | 1993 | | pagina 11