HTD verhuisd Expositie Crooswijk een succes Berkel en Rodenrijs De Hei- neken Technische Dienst (HTD) voor Zuid-Holland/Zee land is vorige maand verhuisd van Rotterdam naar het indus triegebied van Rodenrijs. Het nieuwe adres is Industrieweg 82. De oude behuizing naast dran kenhandel Havenstad aan de Woensdrechtstraat in Rotter dam werd te klein voor de dienst. Nu heeft deze HTD de Het nieuwe HTD-pand aan de Industrieweg in Rodenrijs beschikking over de beneden verdieping van een huurpand met voldoende ruimte voor een magazijn, verschillende kan toren en een vergaderruimte. "We wilden centraal blijven", vertelt chef Horeca Technische Dienst Jan Schinkel over de nieuwe vestigingsplaats. "Daar om konden we niet ver naar het noorden, maar ook niet ver naar het zuiden verhuizen. Onze monteurs moeten name lijk zo vlug mogelijk op de snelweg kunnen komen om naar Zeeland of plaatsen in Zuid-Holland te reizen. Boven dien wilden we bijvoorbeeld voldoende parkeergelegenheid bij ons pand hebben. Zodoende kwamen we uit op Berkel en Rodenrijs." Medewerkers In totaal werken hier veertig mensen op drie verschillende afdelingen. Zij zijn verdeeld over drie afdelingen: de afdeling Planning die uit twee mede werkers bestaat, een techni sche afdeling en een tapservice (HTS) met als chef Kees Ma liepaard. Het algemene hoofd van de HTD en HTS is Jan Ver- wey. De HTD houdt zich bezig met het plaatsen en onderhou den van tapinstallaties. Dat doet de dienst in overleg met de horecavertegenwoordiger. Ook behandelt de HTD klachten van horecabedrijven over bij voorbeeld de installatie of het fust. "We komen daarom veel bij onze klanten", aldus Jan Schinkel. In totaal kent Heine- ken vier van deze diensten. De ze zijn naast die in Rodenrijs, in Hoofddorp, Zwolle en Eindho ven gevestigd. Rotterdam Mevrouw M. de Graaf, voorzitter van de deelge meente Crooswijk, opende 25 september officieel de exposi tie over Heineken als werkge ver in Rotterdam Crooswijk. Zij deed dit door het tappen van een glas bier. De opening trok veel belangstellenden. Tijdens de opening vertelde een oud brouwer enige anekdotes over de band die Heineken en Crooswijk hebben. Zo leverde Heineken op doktersrecept biergisttabletten aan wijkbe woners tijdens de Tweede We reldoorlog. Ook werd voor hen voedsel verborgen in de brou werij gedurende de oorlogsja- Er waren veel belangstellenden aanwezig tijdens de officiële opening van de expositie. De tentoonstelling bleek erg in trek te zijn bij oudgedienden van de voormalige brouwerij. De foto's, het gereedschap, de oude flesjes en kratten leverden veel uitroepen van herkenning op van hen. De tentoonstelling heeft vier weken geduurd en is inmiddels afgelopen. Ted Hoppers, lid van de Werkgroep Historisch Crooswijk, was zeer enthou siast over de tentoonstelling. "Heineken is meer geweest dan een brouwerij voor Crooswijk. Het was voor de bewoners hier een goede werkgever die het brood op de plank bezorgde. Dit is ook wat wij wilden bena drukken met de expositie, Hei neken als verschaffer van werk gelegenheid in deze wijk."

Vers van 't Vat | 1993 | | pagina 10