"De uitdaging van het vei Vóórdat hij persoonlijk met al zijn medewerkers kon kennismaken, stuurde Kees Zandvliet hen alvast een brief. "Ik kwam niet uit de PZ-hoek, kende daar nog maar weinig mensen. Ik kon me voorstellen dat velen zich afvroegen: 'Wat is dat voor een vogel'. Daarom die brief. Zo van: hier ben ik. Ik weet wat een veranderingsproces inhoudt. Maar ik ben geen PZ-professional en zal jullie kennis en ervaring dus keihard nodig hebben. Wat voor vlees ze in de kuip hadden wisten ze bij PZ dus al snel. Het nieu we hoofd Personeelszaken Heineken Nederland maakte bovendien haast met de kennismakingsgesprekken. Voor veel medewerkers is hij echter nog onbekend. Tijd dus voor een kennismaking in breder verband! Menselijke factor Comelis Andreas (Kees) Zandvliet werd geboren op 19 juli 1946 in Aals meer. Hij volgde van 1958 tot en met 1964 het Sint Ignatiuscollege in Amsterdam (HBS-B). "Toen ik klein was werd ik altijd 'Kees de Prutser' genoemd. Niet omdat ik alles ver prutste, maar omdat ik het leuk vond allerlei dingen in elkaar te zetten. Die interesse voor de techniek is gebleven. Ik ging naar de Technische Hogeschool in Delft om Werktuig bouwkunde te studeren. Mijn afstu deerrichting was Transporttechniek met specifieke aandacht voor de organisatorische kant. Transport techniek was een mooie mix van techniek en organisatiekunde. Je zou dat tegenwoordig 'logistiek' noemen. Hoe zorg je ervoor dat iedereen goed samenwerkt, de klant tevreden is en de kosten laag blijven." Begin 1971 studeerde Kees af. "Mijn afstudeeropdracht was bij een meel fabrikant in Rotterdam. Ik heb daar de goederenstroom van de fabriek naar de klant onderzocht en bekeken op welke manier meel de klant het beste bereikt. De logistieke kant dus. Mijn hoogleraar vroeg me later of ik interesse had om wetenschappe lijk medewerker te worden. Ik zou daarbij leiding geven aan de project groep Transportsystemen, studenten begeleiden bij praktijkopdrachten en soms bedrijven adviseren bij logistieke problemen. In die tijd betaalde de overheid nog beter dan het bedrijfsleven. Bovendien zou ik de mogelijkheid krijgen om me verder te ontwikkelen. Ik heb daarop 'ja' gezegd, in dit vak veel bedrijven gezien en veel geleerd." Rozenkwekerij In 1977 maakte Kees de overstap naar Heineken, als hoofd Advies en Ont wikkeling bij de afdeling Physieke Distributie Nederland. "Mijn ouders hadden een rozenkwekerij. Bijna al mijn ooms zaten in de agrarische sector. Ik heb dan ook altijd iets speciaals gehad met de agrarische industrie. Dit was mede de reden dat ik destijds voor werken bij Heineken koos", verklaart Kees. Twee jaar later volgde de stap naar de nieuw op gerichte Concernstafdienst Physieke Distributie in Amsterdam. Hij was als hoofd Consultancy en Develop ment verantwoordelijk voor advies- en ontwikkelingsprojecten voor de werkmaatschappijen in binnen en buitenland. "In die tijd heb ik heel veel gereisd, met name binnen Europa. Ik volgde toen ook de postacade mische opleiding Organisatiekunde. Thuis zagen ze me dus niet veel." Voordat Kees uiteindelijk bij Perso neelszaken terechtkwam was hij werkzaam als hoofd Projecten bij Heineken Internationaal Beheer (1985-1986), hoofd Concern Organi satie en Systemen in Amsterdam (1986-1990) en als laatste Hoofd Corporate Distribution en Logistics

Vers van 't Vat | 1993 | | pagina 4