Sting hoofdact Night of the Proms Prijsvraag De Engelse popster Sting is de grootste naam op de affiches van de derde Heineken Night of the Proms: An Englishman in Ahoy'. En hij is 30 en 31 okto ber niet de enige. Ook zijn land genoten Colin Blunstone en Gary Brooker zullen optreden met het klassiek orkest II No- vecento. Sting, de voormalige leider van de vermaarde popgroep The Po lice, bouwt de laatste jaren met succes aan een solo-carrière. Hits als 'Love is the Seventh Wave' en 'Englishman in New York' getuigen daarvan. Dit jaar verscheen zijn vierde solo-al bum, getiteld 'Ten Summoner's Tales'. De eerste single van die wegens contractuele verplich tingen geen eigen cd's op de markt brengen. Via platen van The Alan Parson's Project, waar op hij te horen is als gast, kon den zijn fans toch genieten van nieuwe opnamen. De Engelse zanger bereidt momenteel een nieuw soloalbum voor, dat be gin 1994 zal uitkomen. Procol Harum De naam Gary Brooker zegt mis schien niet iedereen iets. Zijn stem is echter wereldberoemd. Hij is namelijk de zanger van 'A Whiter Shade of Pale', een van de meest succesvolle num mers uit de jaren zestig. Brooker was toen lid van de for matie Procol Harum, die verder Laatste nieuws: Wegens overweldigende belangstelling is een derde Night of the Proms inge last. Dezelfde artiesten tre den 27 oktober op in het MECC te Maastricht. Info: 06-8809 cd, 'If I Ever Lose My Faith in You', stond wereldwijd hoog in de hitlijsten. Sting (eigenlijke naam Gordon Sumner) staat be kend als een integer musicus. Zijn composities lenen zich uit stekend voor uitvoering door een klassiek orkest. Colin Blunstone In 1964 werd een popgroep met de naam 'The Zombies' wereld beroemd met de single 'She's not There'. De zanger van die band was Colin Blunstone. Zijn stem geluid bleek zo uniek, dat hij la ter ook solo met gemak de ene tophit na de andere op zijn naam kon schrijven. 'I don't be lieve in Miracles' en 'Wonderful' zijn daar voorbeelden van. De afgelopen periode kon Blunstone hits scoorde met 'A Salty Dog', 'Conquistador' en 'Homburg'. Na een afwezigheid van 14 jaar, maakte de Engelse vocalist vorig jaar zijn rentree met de cd 'The Prodigal Stranger'. Het songma teriaal wordt door kenners even hoog aangeslagen als de klassie kers van Procol Harum. Mystery guest? Opnieuw speelt II Novecento, het orkest van de twintigste eeuw, een centrale rol. Onder leiding van dirigent Robert Groslot zal het een aantal po pulaire klassieke melodieën uitvoeren. Daarnaast begeleidt II Novecento de genoemde pop sterren. Want het thema is op nieuw 'pop ontmoet klassiek'. Vorig jaar deed Raymond van 't Groenewoud daar tot verrassing van het enthousiaste publiek ook aan mee. Zijn optreden was immers niet aangekondigd. Ook voor dit jaar zijn verrassings- acts te verwachten. Dat mag u eigenlijk niet missen! a Bolknak b Hamburg c Deukhoed Stuur uw oplossingen uiterlijk 15 oktober naar: Redactie Vers van 't Vat Postbus 530 2380 BD Zoeterwoude. (Eén inzending per persoon). Vermeld duidelijk uw naam, personeelsnummer, adres en (interne) telefoonnummer. Uit de goede inzendingen worden vijftig winnaars getrokken. Zij krijgen automatisch bericht. Procol Harum, met Gary Brooker (links met bril) Maar, beide Heineken Night of the Proms-avonden in Ahoy' zijn uitverkocht. In een record tempo zelfs. Binnen drie dagen waren alle plaatsen weg. Heeft u geen kaarten kunnen bemach tigen? Geen nood. Doe mee aan onze prijsvraag en maak kans op twee toegangsbewijzen. In totaal kan Vers van 't Vat vijftig Heineken-medewerkers blij maken met elk twee Arena staanplaatsen voor zaterdag 30 oktober. Zij kunnen het evene ment meemaken vanuit het hart van het feestgedruis. Om mee te dingen moet u de volgende vragen goed beantwoorden: Wat is de echte naam van Sting volgens het bevolkingsregister? De stem van Gary Brooker is ondermeer bekend van de hit single 'Homburg'. Wat bete kent het Engelse woord 'hom burg'? a Paul Stingman b Gordon Sumner c Andy Summers

Vers van 't Vat | 1993 | | pagina 29