Coebergh opent vier Bossche projecten A De Exportloods Den Bosch De heer H.F.M. Coebergh, lid van de Raad van Bestuur, opende op 16 septem ber vier nieuwe projecten in de de nieuwe projecten bekijken. De rondleiding begon bij het Poortgebouw, die met knallend vuurwerk officieel werd geo- De heer Coebergh tijdens het openen van het Poortgebouw A Bossche brouwerij. Dit gebeur de onder grote belangstelling van onder anderen de burge meester van de Brabantse hoofd stad. Bij elkaar hebben deze veranderingen vijfenzestig mil joen gulden gekost. De projec ten zijn een nieuw Poortge bouw, een nieuwe Exportloods, Colonne 12 (een nieuwe fles- senlijn|, en een verbouwde Filterkamer. Na toespraken van de heer Coebergh en bedrijfsleider De Voogd, kon den de gasten de gereedstaande bussen in om met eigen ogen Het nieuwe Poortgebouw pend. Deze is nieuw en staat op een andere plaats dan het oude. Het gebouw is in samenwer king met de portiers zelf tot stand gekomen. Tenslotte is het him werkplek en weten zij het best hoe deze emit moet zien. De voornaamste reden voor het verplaatsen van de poort is de komst van een nieuwe Exportloods. Vrachtwagens zouden niet goed kunnen manoeuvreren tussen de loods en de nieuwe poort. Ook hebben de vracht auto's die het brouwerijterrein verlaten nu een beter verkeers- overzicht. De bus vervolgde zijn weg rich ting de Exportloods. De nieuwe loods heeft een oppervlakte van 8000 vierkante meter. In tegen stelling tot Nederlandse bestel lingen, worden buitenlandse bestellingen niet uit voorraad geleverd. Exportbier brouwt Heineken met andere woorden op order. Containers met be stellingen worden apart wegge zet voordat ze de lange reis naar buitenlandse klanten onder gaan. De export-containers staan nu netjes in vakken ge sorteerd. Vroeger kon dat niet altijd vanwege mimtegebrek. Het laatste project dat de geno digden bekeken, is de Filterka mer. Het gebruik van de filters en de controle op het filtratie proces zijn nu verbeterd. Vroe ger waren er twee filterkamers, maar die zijn nu samengevoegd tot één kamer. Daarin staan vijf filters (dit waren er twee) die door computers worden be diend. De gasten konden via computerschermen volgen hoe de weg van het bier door de fil ters verliep. De vijf filters kun nen samen 280.000 liter bier per uur filtreren. De afdeling Magazijnen en In- tem Transport heeft nu twaalf laadperrons voor vrachtwagens ter beschikking. Colonne 12 A De middag was erg gezellig en vooral heel informatief. Het was duidelijk dat veel Bossche medewerkers zich hadden in gezet om de organisatie gladjes te laten verlopen. De heer Coe bergh verwoordde kort maar krachtig zijn mening over de nieuwe projecten en de rond leiding met de zin "Dat was goed zeg". Alle gasten konden hun in drukken van de projecten onder het genot van een glas bier ver werken in de Amstel taveerne van de Bossche brouwerij. constmctie betrokken. Colon ne 12 kan tachtigduizend fles sen per uur vullen. Colonne 12 is de naam van de vrijwel compleet nieuwe fles- senlijn voor de produktie van 30 cl binnenland-flessen. De lijn produceert efficiënter. De bediening wordt zoveel moge lijk geconcentreerd, zodat de mensen die er werken een goed contact met elkaar kunnen hebben. Het ontwerp voldoet aan alle eisen van veiligheid, gezondheid en welzijn. De pro- duktiemedewerkers die de fles- senlijn bedienen, werden bij de

Vers van 't Vat | 1993 | | pagina 12