de ontvangsten ook hier de Re clame Service Dienst (RSD) in voor uitvoerende werkzaamhe den. Voor Meint van Kuiken zijn de RSD-ers Jan Feikema en Hans Ossewijer twee steunpi laren tijdens het Heineken Open. Zij coördineren het op bouwen van de ontvangstruim te, en na afloop van het toer nooi ook weer het afbreken. Tijdens het toernooi zorgen ze ervoor dat de Heineken-uitstra- ling perfect in orde is. Zo zorgt de RSD tijdens het evenement voor een uitstekend getapt glas Heineken in speciale, alleen voor het evenement bestemde, Heineken Open-glazen. Ook op het terrein, waar een aantal taps is geïnstalleerd. Het uit- serveren van de drankjes en de hapjes in de tent gebeurt door serveersters van de door Heine ken ingehuurde cateraar." Het hospitality-management is kortgeleden overgebracht van de Lemelerbergweg in Amster dam naar Zoeterwoude. Meint verhuisde daarom van de RSD Zij staan via portofoons in ver binding met him collega's op het terrein die alle scores me teen doorgeven", licht Margri- tha toe. Internationaal Vervolgens stelt ze ons voor aan de golfverslaggever van het Al gemeen Dagblad, die zit te broe den op een verhaal voor de krant van morgen. Met een vers Bunniks blikje uit de koelkast zet hij zich achter zijn draagba re computer. We ontmoeten ook het team van het Engelse fotopersbureau Allsport. Deze fotografen hebben in een aparte ruimte in het perscentmm een apparaat staan, waarmee ze via een telefoonlijn foto's van het toernooi wereldwijd verzen den. Als wij binnenkomen gaat er net een richting Australië. Net buiten het perscentmm staat een kleine vrachtwagen, waarin ze hun filmmateriaal Drukte in het perscentrum. Rechts het scorebord naar In- en Externe Betrekkin gen en is sindsdien coördinator Produkt PR. Op deze afdeling werkt ook Margritha Meijer, die verantwoordelijk is voor de contacten met de Nederlandse pers tijdens door Heineken Ne derland gesponsorde sporteve nementen. Zij laat ons na een korte wandeling over het golf terrein een kijkje nemen in het perscentmm. Het is er druk. Veel journalisten maken ge- bruik van deze ruimte, die wordt beheerd door een in dit werk gespecialiseerd extern team. "Een paar mensen zorgen voor het exact bijhouden van de stand op een groot scorebord. kunnen ontwikkelen: Een 1 uurs-fotoservice op wielen. On misbaar bij het Heineken Open, dat kan rekenen op mon diale belangstelling van de media. Heineken speelt op die belangstelling in en versterkt ook op die manier de internatio nale allure van haar premium bier. Montgomerie verrast De titel van het Heineken Open 1993 ging verrassend naar Colin Montgomerie. De Schot had zich op de valreep ingeschreven voor het toernooi, omdat hij zich niet eerder in vorm voelde. Een week vóór het Heineken Open namelijk, speelde hij tij dens het British Open zo slecht dat hij niet mocht deelnemen aan de twee finaledagen. Van wege die teleurstelling besloot hij eerst eens flink te gaan trai nen om zijn vormverlies weg te werken. En, met succes. De snel herstelde Montgomerie troefde de Argentijn José Coceres en de Fransman Jean van de Velde af. Golfliefhebbers Vuursteen A en Beenhakker tijdens het Pro-Am-toernooi Zij deelden de tweede plaats. De uit Wales afkomstige Ian Woosnam leek even af te stor men op de toernooizege, maar moest uiteindelijk genoegen nemen met een vierde plaats. Bernhard Langer, de winnaar van het Heineken Open 1992, ondervond de gevolgen van een overladen programma. De tal rijke toernooien waaraan hij dit seizoen deelnam, bleken teveel kracht te hebben gekost. De Duitse topspeler werd 41-ste. Maar, na een schitterende put op de laatste hole, verliet Lan ger 's zondags breedlachend de baan onder luid applaus van het publiek. Het was tekenend voor de goede sfeer tijdens het toernooi. Heineken kijkt terug op een uitstekend verlopen eve nement, zo luidt de algemene conclusie. föhn Scholten, eigenaar van het Golfcentrum Rotterdam, sloeg als enige tijdens het Heineken Open een hole-in- one. Met een prachtige slag wist hij tijdens de Pro-Am- dag de 139 meter lange afstand tot de derde hole op de Noordwijkse te overbruggen. Verbaasd was hij er zelf niet eens over, het was zijn negende tot nu toe. Scholten maakte 12 jaar deel uit van de Nederlandse selectie en werd eenmaal Nederlands kampioen. Hij won een jaar lang gratis Heineken bier (privé, niet voor het Golfcentrum)

Vers van 't Vat | 1993 | | pagina 9