Nieuwe brouwketels Meerderheid kiest WAO-verzekering Est vindt Heineken het best 'erttftkaat '"pulutafa" ölletesttl w Den Bosch In de loop van dit jaar zal de Bossche brouwerij haar twee oude brouwketels in de blokziederij vervangen. De oude ketels hebben dan inmid dels 35 jaar trouw dienst ge daan. Omdat zij technisch ver ouderd zijn en daardoor hoge onderhoudskosten vergen, is voor vervanging gekozen. De twee nieuwe brouwketels zijn half juli in de ziederij geplaatst. Zij moesten eerst met behulp van een hijskraan over het dak worden getild. Daarna konden zij -in twee delen- de ziederij binnen worden gebracht. De nieuwe roestvrijstalen ketels zijn afkomstig uit Spanje en hebben een ronde constructie. Half december zullen de leidin gen worden omgelegd van de oude naar de nieuwe brouwke tels. Begin januari zal de brou werij deze daadwerkelijk in gebruik kunnen nemen. De in- bedrijfstelling kan niet eerder plaatsvinden. Want in verband met automatisering gaat brouwhuis 3 in oktober en no vember zes weken uit bedrijf. In de tussentijd worden de nieuwe ketels opgebouwd en voorzien van alle benodigde voorzieningen. De wortketel uit de blokziederij zal waar schijnlijk in 1995 worden ver vangen. Dan zal de vier-ketel- ziederij geheel gemoderniseerd zijn. Enkele jaren geleden is namelijk ook de klaringskuip al door een nieuw exemplaar vervangen. Zoeterwoude Meer dan 80 procent van de medewerkers van Heineken Nederlands Beheer zegt 'ja' tegen de on langs aangeboden WAO-verze- kering. Zij reageerden positief op de oproep in de Cor ridor/Vers van 't Vat-special, die in juli naar de huisadressen werd verstuurd. De betrokken verzekerings maatschappij, Nationale Neder landen, had een deelname van minimaal 80 procent van het personeel als voorwaarde ge steld. De werknemers die hebben aangegeven van het aanbod gebruik te willen maken, zullen binnenkort een polis krijgen toegestuurd. Tallinn Heineken is het bier met de beste smaak, is de me ning van de Esten. Ons bier kwam onlangs als beste uit de bus van een door de Estlandse bierkrant 'Kulutaja' gehouden smaaktest. jöUiesolefr bokunwnt töettïisb, el tunmstati 19,13 pnnktiga 30-st parhttaka ®estïfeonuBjnm oimets: Llastutab hnrralttaja: bW Tlibir jftuup/ Tweede werd Miller, het bier van 's werelds op een na groot ste brouwer (Heineken is qua hectoliters de nummer drie). Een gedeelde derde plaats was er voor het lokale donkere bier 'Saku' en het donkere Oosten rijkse bier 'Kaiser Doppel Malz'. Het speciaal voor de ge legenheid gebrouwen Kulutaja bier eindigde op de laatste plaats. De Estlandse bierkrant heeft ECS, de Estlandse distributeur van Heineken bier, inmiddels een certificaat toegestuurd (zie foto). "De test in acht genomen kan worden gesteld dat ook in Estland voor Heineken geldt 'tested, tried, certified'", aldus de redactie van het Estlandse blad. Ron Kolle (Export): "In mei 1993 bezocht de eerste Hei neken export-man de regio Est land, Letland en Litouwen. De export van Heineken bier komt inmiddels goed op gang. We hebben goede verwachtingen voor dat gebied."

Vers van 't Vat | 1993 | | pagina 6