Ubbink nieuwe bedrijfsleider Den Bosch Tevreden over kinderopvang Den Bosch De heer H. Ubbink is per 1 sep tember benoemd tot bedrijfsleider van de Hei- neken brouwerij in Den Bosch. Hij volgt de heer A. de Voogd op, die per die datum is be noemd in de functie van Technical Manager Business Affairs op de afdeling Corporate Pro duction Policy Control. Albeit de Voogd Ubbink werkte sinds 1991 als Technical Ma nager Asia/Pacific, eveneens op de afdeling Corporate Production Policy Control. Zijn opvolger is de heer A.N. Ninck Blok, voorheen hoofd Produktie Logistiek Bols Benelux. De 45- jarige Herman Ubbink over zijn benoe ming: "Het is een schitterende klus. Ik ben van '87 tot '91 produktieleider geweest in Den Bosch. Ik heb dus een aardig idee van wat me te wachten staat." Ubbink begon zijn Heineken-loopbaan in 1977 als produktie leider/ technoloog in opleiding. Na dit trai neeship werkte hij voor Heineken in Ierland, Singapore en Engeland voordat hij in 1987 pro duktieleider in Den Bosch werd. Vier jaar later werd hij benoemd tot Technical Manager Asia/Pacific. De Voogd Bij 'Corporate' was behoefte aan produktie- technische ondersteuning in het kader van ac quisities (bijvoorbeeld de aankoop van brou werijen) en kostprijsprogramma's. Deze activiteiten komen voort uit de beleidsdoel stellingen van Heineken N.V.; het vergroten van de markt en costleadership. Albert de Voogd: "Het is denk ik logisch, dat Heineken op deze post een ervaren manager benoemt. Het type werk ligt me wel. Het vormt een afwisseling op wat ik tot nu toe voor Heineken heb gedaan. Voor mij en voor ande ren in Den Bosch kwam de benoeming wel enigszins onverwacht. Vooral omdat werd ge dacht, dat ik hier in elk geval zou blijven tot de architectuur van het unit-management zou zijn afgerond. Ik had die klus graag afgemaakt. Maar, er zijn altijd zaken die je niet kunt af maken wanneer je naar een nieuwe functie over gaat." De Voogd kwam in 1965 in dienst van Heine ken Rotterdam als assistent-bedrijfsleider in opleiding. In zijn loopbaan bekleedde hij di verse managementfuncties op het produktie- technische vlak in binnen- en buitenland. Toen hij in januari 1989 werd benoemd tot be drijfsleider in Den Bosch was hij werkzaam als technisch directeur van de New Zealand Bre weries in Auckland, Nieuw Zeeland. Zoeterwoude Enkele maanden geleden hebben alle deelnemers aan de regeling Kinder opvang een enquête toegezonden gekregen. In de enquête waren ondermeer vragen opgeno men over de inhoud en vorm van de regeling Kinderopvang en over de invloed van deze mo gelijkheid op de keuze om te blijven werken. 85% van de geadresseerden nam deel aan de enquête. De geënquêteerden reageerden in zijn algemeenheid positief op de huidige re geling Kinderopvang. 92% was tevreden. Voor 74% was de aanwezigheid van kinder opvang van doorslaggevend belang bij het be sluit om te blijven werken. 17% stelde dat zij toch zou zijn blijven werken. De aanwezig heid van kinderopvang maakte de uitvoering van dat besluit wel gemakkelijker. Allen waren positief over de hoogte van de ouderbijdragen. 65% was in principe bereid een hogere ouderbijdrage te betalen voor kinderopvang. Aanpassingen Per 1 juni 1993 is de regeling Kinderopvang verlengd voor een periode van twee jaar. Naar aanleiding van de uitkomsten van de en quête is de regeling ondermeer op een aantal punten aangepast. Het totale aantal volledige kindplaatsen is ver dubbeld van 20 naar 40. In de praktijk hebben vele deelnemers een parttime functie en be nutten zij geen volledige kindplaats. Op deze wijze kan er gemiddeld aan zo'n vijfenzestig kinderen kinderopvang worden geboden. Plaatsing blijft echter afhankelijk van het feit of er plaats beschikbaar is in het kinderdag verblijf waarvoor de ouders hebben gekozen. Een externe organisatie bemiddelt en onder steunt de ouders hierbij. Bij de vaststelling van de ouderbijdrage wordt voortaan rekening gehouden met het gezins inkomen. Dat wil zeggen het salaris van de ouder die bij Heineken werkt èn het salaris van de eventuele partner. Voor een alleen staande deelnemer verandert er niets. De aangepaste regeling Kinderopvang geldt met ingang van 1 juni 1993 voor alle nieuwe deelnemers. De volledige tekst van de rege ling is opgenomen in de 'Brochure Kinderop vang Heineken Nederlands Beheer B.V.' Deze brochure ligt ter inzage bij de personeels diensten. Daar zijn ook aanmeldingsformu lieren verkrijgbaar. Voor de 'oude' deelnemers worden eerst de gevolgen van de wijzigingen op een rij gezet. Tot die tijd blijft voor hen de oude regeling normaal van kracht.

Vers van 't Vat | 1993 | | pagina 3