3.175 gulden voor Manuel Ferreira 4.425 gulden voor Valentijn Morais 6.000 gulden voor Richard van Dongen Rotterdam Als binnenmon- teur van de Heineken Techni sche Dienst in Rotterdam krijgt Richard van Dongen vele bierkoelers onder ogen. Hij maakt deze schoon, desinfec teert ze en kijkt ze na op tech nische mankementen. Al lang was het hem een doom in het oog dat de onderzijden van de Zoeterwoude De Ideeënbus heeft Manuel Ferreira (Verpak ken Zoeterwoude) een belo ning toegekend van 3.175 gul den. Hij kreeg de beloning voor zijn idee om schuine oploop- blokken te monteren in de toe- voerbanen van de vulmachines op Colonne 1Wanneer een fles omvalt, zal deze niet zo vaak meer als voorheen klemlopen en vast blijven zitten. Door de schuine oploopblokken worden omgevallen flessen sneller in de opvangbakken geschoven. Het gevolg is minder storingen van de flessenbaan. Zoeterwoude Valentijn Mo rais van de afdeling Verpakken heeft een idee ingeleverd om al in een vroeg stadium fout ge stapelde pallets te ontdekken. Vroeger werd dit pas vlak vóór de ontstapelaarmachine van Colonne 1 ontdekt. Het gevolg was dat pallets vastliepen, veel stapels omvielen en lege fles sen kapot gingen. Een bedie ningsmedewerker moest ver volgens de pallets met de hand af- en opnieuw opstapelen. Dit had verscheidene rugklachten tot gevolg. Door het idee van Valentijn horen deze klachten voortaan tot het verleden. Controle op de gestapelde krat ten vindt nu in een vroeg stadium plaats. Fout gesta pelde kratten kunnen hierdoor van de band worden gehaald en naar de afdeling Magazijnen en Intern Transport worden teruggebracht. Omvallen en klemlopen van de pallets wordt zo voorkomen. Het idee lever de Valentijn Morais 4.425 gulden op. bierkoelers zo snel vervuilden en doorroestten. Daarom mon teerde hij een jaar geleden vier centimeter dikke balkjes onder de koelers. Het resultaat was goed. Dankzij de balkjes heb ben de koelers een langere le- j.; vensduur. Bovendien functio neren zij beter doordat eronder nu ook lucht kan circuleren. Richard van Dongen kreeg 6.000 gulden toegekend voor zijn idee, dat inmiddels ook landelijk wordt toegepast.

Vers van 't Vat | 1993 | | pagina 30