Wie het over Tsjechische bieren heeft, heeft het in negen van de tien gevallen over Pilsner Urquell. Dit legendarische bier wordt door de TSjechen unaniem beschouwd als het Tsjechische 'familiezilver'. Heineken-dochter De Brouwketel verzorgt exclusief de distributie in Nederland. contract met Heineken. Heine- ken tekent nu voor de totale Nederlandse distributie van Pilsner Urquell en doet dat via dochteronderneming De Brouwketel. Sinds kort is het Tsjechische kroonjuweel aanmerkelijk na drukkelijker en op grotere schaal dan voorheen op de Ne derlandse markt vertegenwoor digd. In de slijterijen, maar ook, zowel op fles in een groot aan tal en op fust in een beperkt aantal Heineken- en Amstel- cafés. Iva Pechova, export-di recteur West Europa bij Pilsner Urquell is blij met de onderte kening van het contract en voorziet een mooie toekomst voor Pilsner Urquell in Neder land: "Ik ben er van overtuigd dat we in samenwerking met Heineken een fraaie positie in het segment speciaalbieren kunnen bewerkstelligen." Speciaalbieren? Maar Pilsner Urquell is toch een pilsener? Pechova: "Met name door de hoge bitterheid onderscheidt Pilsner Urquell zich sterk van de Nederlandse pilseners." Natuurlijke omstandigheden De faam van Pilsner Urquell heeft alles te maken met de ideale natuurlijke omstandig heden in dit bierland. De Bo heemse hop bijvoorbeeld is van goede kwaliteit. De ideale sa menstelling van de grond, de juiste hoeveelheid regen en de Pilsner Urquell wordt naar vijf envijftig landen uitgevoerd. In totaal gaat jaarlijks zo'n derde deel van de produktie van Pils ner Urquell de grens over. Duitsland is momenteel de be langrijkste exportklant. In Ne derland was Pilsner Urquell tot voor kort slechts kleinschalig vertegenwoordigd. De Tsjechi sche brouwer vond dat daar ver andering in moest komen en sloot onlangs een exclusief

Vers van 't Vat | 1993 | | pagina 28