26 Heineken Technical Services werkt voor alle Heineken werkmaatschappijen, deelnemingen en licentie-partners ter wereld. De basis voor de HTS-activiteiten bij die brouwerijen is een zogenoemd technisch contract. Meer daarover op deze pagina's. Aad Burik (links) en Bert Slootweg (rechts) in gesprek met hoofd Research Development Rob van den De redactie bereikte het ver zoek, eens een artikel te wijden aan de technische contracten van HTS. Gewoon om eens glo baal uit te leggen wat die in houden. En wat er zoal uit voortvloeit aan activiteiten. Daarom ging een van ons langs bij drie collega's die dagelijks te maken hebben met technische contracten. Te beginnen bij Aad Burik (European Produc tion Coordinating Manager van de afdeling Corporate Produc tion Policy Control (PP&C)). Hij gaf meteen een duidelijk voorbeeld. Technische kennis "Wanneer Heineken een deel name neemt in een brouwerij, gaat PP&C erheen om vast te leggen hoe de technische servi ce geregeld zal worden. Wij ge ven algemene assistentie om die brouwerij op een technisch acceptabel niveau te brengen of te handhaven. Wat daar van on ze kant voor nodig is, wordt op genomen in een technisch con tract. HTS geeft uitvoering aan het technisch contract bij alle brouwerijen waarmee het con cern Heineken een zakelijke overeenkomst heeft. Denk daarbij aan licentie-overeen komsten of deelnemingen in andere bedrijven. De techni sche Heineken-knowhow ge ven we uiteraard niet zomaar weg", aldus Burik. Een technisch contract kent ruwweg twee delen. In het al gemene gedeelte worden de jaarlijks terugkerende diensten (de 'general services') vastge legd. Van jaar tot jaar verzorgt HTS bijvoorbeeld maandelijks monsteronderzoek en smaak testen voor de 90 brouwerijen waarmee Heineken contacten onderhoudt. Dat gebeurt in Zoeterwoude bij de afdeling Re search Development en door smaakpanels samengesteld uit getrainde proevers uit diverse afdelingen. Daarnaast wordt in september/oktober vastgelegd welke technische assistentie er aanvullend van HTS wordt ver- Technische contracten er

Vers van 't Vat | 1993 | | pagina 26